آیا به پنیر ویار دارید

آیا به پنیر ویار دارید
ویار به پنیر در طول بارداری بسیار رایج می باشد.افسانه ها و داستان های زیادی وجود دارد که می گویند داشتن ویار به غذایی خاص می تواند نشان دهنده جنسیت جنین باشد.اما این موضوع حقیقت ندارد و تنها راه تشخیص جنین فقط سونوگرافی می باشد.
اگر شدیدا به پنیر ویار دارید،این نشاندهنده کمبود پروتئین و کلسیم در بدن شما می باشد که باید هر چه زودتر این کمبود را برطرف کنید.

آیا در حین بارداری می توانیم پنیر مصرف کنیم؟
پنیر یک منبع فوق العاده کلسیم محسوب می شود و در حین بارداری برای رشد جنین به این منبع نیاز فراوان خواهید داشت.با اینکه می توانید در حین بارداری ، پنیر مصرف کنید ، اما برخی پنیرها هستند که خطرناک می باشند و باید آنها را بشناسید.این پنیرها می توانند موجب لیستریا شوند، لیستریا یک نوع بیماری نادری می باشد که ممکن است برخی زنان باردار به آن مبتلا شوند.
خبر خوب این است که لازم نیست از همه پنیرها پرهیز کنید .پنیر یک منبع عالی پروتئین ، کلسیم و ویتامین ب می باشد.این مواد مغذی هم برای شما و هم برای کوچولوی نازتان بسیار ضروری می باشند.با این وجود، پنیرهای تهیه شده از شیر خام یا شیرهای غیرپاستوریزه برای زنان باردار توصیه نمی شود.این نوع پنیرها حاوی باکتری به نام لیستریا می باشد.بنابراین اگر مطمئن نیستید که آیا این پنیر از شیر خام یا شیر غیرپاستوریزه شده تهیه شده است، از خوردن آن پرهیز کنید.

1-پنیرهای سفت:
معمولا پنیرهای سفت بسیار مطمئن تر از دیگر پنیرها می باشند.معمولا پنیرهای سفت از شیرهای پاستوریزه شده تهیه می شوند یا با دمای بسیار زیادی پخته می شوند.
در اینجا فهرست پنیرهای سفت را برای شما تهیه کرده ایم که با خیال راحت می توانید بخورید:

پنیر چدار:چدار یک نوع پنیر سفت می باشد که از شیر گاو تهیه می شود.
پنیر ادام:این پنیر نیمه سفت ، چربی کمتری نسبت به دیگر پنیرها دارد.
پنیر امنتال:یک نوع پنیر سفت است که به خاطر سوراخ ای بزرگش بسیار مشهور است و مبدا تولید آن منطقه ای به نام امنتال در سوئیس است.
پنیر هالومی :یک نوع پنیر نیمه سفت می باشد که محصول شیر بز و گوسفند می باشد.
پنیر هاوارتی:مشهور به پنیر دانمارکی می باشد که از شیر پاستوریزه شده گاو تهیه می شود.
پارمسان:این پنیر از شیر گاو تهیه می شود و طعم بی نظیری دارد.

2-پنیرهای نرم:
از پنیرهای نرم فرآوری شده نیز در طول بارداری می توانید استفاده کنید.این پنیرها دارای بافت نرم و انعطاف پذیری می باشند.اگر مطمئنید که این پنیرها از شیر پاستوریزه شده تهیه شده می توانید با خیال راحت مصرف کنید.
برخی از این پنیرها عبارتند از :
پنیر خامه ای
پنیر ریکوتا
موزاریلا

آیا در طول بارداری می توانیم پنیر تهیه شده از شیر بز بخوریم ؟
شاید با خودتان بگویید که چون شیر بز پر از مواد مغذی و ویتایمن ها می باشد ، پس بهتر است حتما در رژیم غذایی خود بگنجانیم .اما برخی از این پنیرها که از شیر بز تهیه شده اند توصیه نمی شوند.این پنیرها معمولا در رستوران ها سرو می شود .

مطالب مرتبط: