انتخاب کیف مناسب مدارس

انتخاب کیف مدارس برای، دانش آموزان بسیار مهم می باشد و امری است که بایستی بسیار به آن توجه نمود، در ادامه شما را به خواندن مقاله ای پیرامون این مقوله دعوت می کنیم تا بتوانید در انتخاب کیف برای  دلبندتان موفق تر عمل کنید:
زهره افشارمند، متخصص آسیب شناسی و مشکلات حرکتی معتقد است که استفاده از کیفهای چمدانی و چرخدار برای دانش آموزان مناسبتر است. او درباره دلایل این مساله گفت: کیفهای چمدانی و چرخداری که در بازار موجود هستند گزینه مناسبتری برای دانش آموزان است چرا که فرد مجبور به حمل هیچ وزنی نیست و میزان زیادی از سنگینی حجم وسایل با چرخها حمل میشود البته نباید کودک با این نوع کیف مجبور به بالا رفتن از پله یا طی کردن مسیر سختی باشد. این نوع کیفها برای کودکان و دانش آموزان مقاطع ابتدایی جذابیت دارد، اما در مورد سنین بالاتر بهتر است از کوله پشتیهای استاندارد استفاده شود.
افشارمند اظهار کرد: یک کیف خوب معمولا سبک است و وزن چندانی ندارد به این معنا که جنس کیف نباید سنگین و آویزان باشد. یک کیف یا کولهپشتی چه در ابعاد دانش آموزی و چه برای بزرگسالان نباید بیش از اندازه سنگین و حجیم باشد، حجیم بودن یک کوله با قرار دادن مقدار زیادی وسیله و چیدن آن به صورت بد فرم باعث از بین رفتن طراحی کوله و فشار بیشتر بر ستون فقرات میشود، لذا بهتر است یک کوله را بیش از 3 کیلو سنگین نکنیم و در چیدن وسایل داخل آن دقت کافی را به خرج دهیم.
بند حمایتکننده کوله را ببندیم
این متخصص آسیبشناسی و حرکات اصلاحی تصریح کرد: در هر کولهپشتیبندهای حمایتکنندهای در قسمت جلو سینه و شکم وجود دارد که بهتر است از آنها در همه مواقع به خصوص سنگینی کوله استفاده شود، زیرا این حمایتکنندهها می‎توانند وزن کوله را متعادلتر کنند. افشارمند درباره نحوه قرار گرفتن کوله پشتی گفت: یک کولهپشتی نباید به صورت آویزان و در قسمت پایین کمر قرار بگیرد بلکه هر چقدر کوله دارای استایل سختتری باشد که به کمر بچسبد و با کمک حمایتکنندهها کیپ شود بهتر است البته در صورت نبود حمایتکنندهها این کیپ شدن مضر است.
او افزود: طراحی یک کوله در استاندارد بودن آن بسیار مهم است لذا به این نکته توجه داشته باشید در دستههای کوله باید کپسولهای هوا وجود داشته باشد تا میزان سنگینی را کاهش دهد در مورد نمونههایی که اینچنین نیستند مصرف در ساعات طولانی توصیه نمیشود.
دقت شود که کیف را بر روی یک شانه قرار ندهید.


مطالب مرتبط: