باردار شدن در محرم و صفر

اسلام برای همه جنبه های زندگی انسان و از جمله در مورد آمیزش برنامه هایی ارائه کرده است که رعایت این آداب، در بهداشت فردی و اجتماعی، روحی و جسمی زن و شوهر، بچه دار شدن و سالم بودن آن، ازدیاد محبت و غیره تأثیر دارد. اسلام عمل زناشویی و بچه دار شدن را در هر جا و هر محلی اجازه نداده است و باید جای مخصوص و مناسبی برای این کار در نظر گرفته شود و در تحت شرایط خاصی انجام پذیرد.
- تأثیر زمان آمیزش در حالات و روحیات فرزند:
برای آمیزش زمانی در نظر گرفته شده است که عدم رعایت آن می تواند تأثیرات بدی را به دنبال داشته باشد؛ چنانچه امام صادق (ع) می فرماید: «در اول ماه و میان ماه و آخر ماه جماع مکن که باعث سقط فرزند (جنین) می شود و اگر فرزندى متولد شود ممکن است دیوانه باشد یا صرع داشته باشد... »
یا مثلاً آمیزش در ایام حیض و نفاس و در حال روزه داری نباشد. پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «هر کس در حال حیض با همسر خود همبستر شود و فرزندی که متولد می شود مبتلا به خوره یا پیسى باشد، پس ملامت نکند، مگر خود را»
- فرزند دار شدن در ماه محرم و صفر از دیدگاه اسلام:
مجامعت با همسر برای فرزند دار شدن در غیر از ایام حیض و نفاس و در حال احرام و روزه یا موارد ثانوی دیگر حرام نمی باشد. «مجامعت در ماه های محرم و صفر و ایام شهادت و سوگواری حرمت شرعی ندارد، بلی این یک نوع احترام به پیشوایان دینی محسوب می شود، همچنان که معمولاً افراد در مرگ عزیزانشان به احترام آنها مدتی از مجامعت کناره می گیرند.»
اما حامله شدن و انعقاد نطفه در شبهای عید فطر، قربان، نیمه شعبان، اول، وسط و یا آخر ماه مکروه است. اما در اینکه در ایامی مثل ماه محرم و صفر، ماه مبارک رمضان، ایام ولادتها و شهادت ائمه(ع) بارداری در آن ایرادی ندارد، شما می توانید در هر ماهی غیر از روزهای نهی شده باردار شوید و از دیدگاه دین وشرع، هیچ اشکالی ندارد و هیچ تأثیر منفی روی فرزند نمی گذارد.

مطالب مرتبط: