بهناز جعفری بازیگر صدا و سیما مبتلا به ام اس می باشد.دراین خصوص می خوانیم:

 گفتگو با بهناز جعفری بازیگر مبتلا به بیماری ام اس /  ام اس مانع کارم نشد
مراسم بزرگداشت بهناز جعفری
انتشار خبر بیماری «بهناز جعفری» و واکنش این بازیگر
بهناز جعفری از مردم خواست که از نام بیماری اماس استفاده کنند و از به کاربردن الفاظی مانند بیماری آتنه فقیهنصیری خودداری کنند.
پس از منتشر شدن اخباری درباره ابتلای بهناز جعفری به بیماری اماس در فضای مجازی، این بازیگر در اینباره توضیحاتی ارائه کرد.
جعفری در اینستاگرام نوشت: «بهناز جعفری هم به بیماری آتنه فقیهنصیری دچار شد؛ وقتی این تیتر را در فضای مجازی خواندم دلم خواست با صدای بلند فریاد بزنم : بیماری آتنه فقیه نصیری یا من یا همۀ ما اسم دارد : «ام اس» مخفف مولتیپل اسکلروزیس است که قطعا خاطر هیچکداممان به خوبی نمیماند؛ اسم قلمبه سلمبهای است و احتمالا در تکرار چند بارهاش زبانمان میگیرد و شاید اسباب خندۀ خود و اطرافیانمان شویم.
حالا که این قصه قرار است به نام بیماری آتنه فقیه نصیری یا بیماری بهناز جعفری یادمان بیاندازد چیست و چه شکلی است و از کجا میآید و چه میکند، وظیفه ی خود میدانم ضمن الصاق نامم به این بیماری، بدین وسیله نکات مهم، صمیمانه و کمی شخصی را خدمت شما سروران، عزیزان، دوستداران، طرفداران و خدایی ناکرده حاشیهسازان اعلام کنم و آن اینکه لطفا بنده را به غیر از شکل و شمایلی که پیش از این میشناختید و به خاطر میآوردید جور دیگری تصور نکنید. نه شاخ درآوردهام، نه کج شدهام و نه عجیب و نه غریب، من هم مثل خیلی های دیگر زندگی میکنم، شاید فقط کمی زودتر خسته شوم. من همچنان با پاهای خودم از پلهها بالا و پایین میروم ولی با هر قدم و هر نفس خدا را شکر میکنم و از این ابتلا و آگاهی از خدا سپاسگزارم.
اسفند سال ۱۳۹۳ متوجهی علائم این بیماری در سیستم اعصاب و گردنم شدم و تحت نظر پزشک فوق تخصص مغز و اعصاب هستم. از تمام انرژی و توانم برای خوب بودن استفاده میکنم. از لحظات زیبای زیستن، بیشتر از قبل لذت میبرم. نمیدانم کنترل یا قدرت خواستن و شور عشق و امید چقدر در بهبود یا پیشرفت این ماجرا تاثیر خواهد گذاشت و چه در انتظارم است. خوشبختانه اطلاعرسانی و آگاه سازی درباره این بیماری در کشورمان تکانی به خود داده و نرم نرمک واضحتر میشود. اما متاسفانه هیچکس نمیداند چرا در عین حال تعداد مبتلایان هم از آنسو در حال پیشرفت و این رقابت تلخ با ماست یا دنیاست! و صدافسوس که سن ابتلا به این بیماری در کشور ما هر سال پایینتر میآید. غیر از مقالات ریز و درشتی که در این باره به مدد اینترنت دستیابی به اکثرشان سهل و آسان است، سه کتابی که به شناختم از این بیماری کمک کرد معرفی میکنم تا با خواندنشان از چیزی نترسیم، پذیرنده باشیم و از کنار هم آرام بگذریم و به بیماری و سلامت هم احترام بگذاریم.
پس بیماریاى به نام بیماریِ آتنه فقیه نصیری یا بیماری بهناز جعفری وجود ندارد، ما هم مثل خیلیها به بیماری «ام اس» مبتلا هستیم!»
گفتگو با بهناز جعفری بازیگر مبتلا به بیماری ام اس /  ام اس مانع کارم نشد 
بیوگرافی بهناز جعفری
بیوگرافی :
بهناز جعفری (زاده ۱۳۵۳، تهران) بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است.
وی فارغالتحصیل رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد اسلامی است. اولین فیلم او که در نقش کوتاهی حضور داشت روسری آبی در سال ۱۳۷۳ بود.
او برای بازی کوتاهش در فیلم «خانهای روی آب»، از بیستمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل زن را گرفت. او همچنین در نمایش شب هزار و یکم بهرام بیضایی بازی کرده است.
وی مبتلا بهام اس میباشد.
مطالب مرتبط: