بیوگرافی بهاره کیان افشار

بهاره کیان افشار بازیگر زن ایرانی که با سریال کلاه پهلوی که اولین کار بازیگری او بود چهره شد.

بهاره کیان افشار بازیگر زن ایرانی که با سریال کلاه پهلوی که اولین کار بازیگری او بود چهره شد. او در سال ۱۳۸۲ همزمان با آغاز فیلمبرداری کلاه پهلوی کار بازیگری خود را آغاز کرد.بهار کیان افشار در ۲ فیلم سینمایی دیگر نیز در سال های ۹۰ و ۹۱ بازی کرده است.

فیلم‎ های سینمایی بهاره کیان افشار
۱۳۹۰ : فیلم گناهکاران (کارگردان: فرامرز قریبیان)
۱۳۹۱ : «هیچ کجا هیچکس» (کارگردان: ابراهیم شیبانی)

عکس جدید بهاره کیان افشار,تصاویر جدید بهاره کیان افشار

بهاره کیان افشار بازیگر زن ایرانی که با سریال کلاه پهلوی چهره شد

 

فیلم‎ های تلویزیونی بهاره کیان افشار
۱۳۹۱ : مجموعه تلویزیونی کلاه پهلوی (سید ضیاءالدین دری)
۱۳۹۴:سریال گاهی به پشت سر نگاه کن سال

 گزینه بازیگری نقش اول فیلم جنجالی «لاله»
هم‎زمان با روزهای برگزاری جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۹۱، از سوی تولیدکنندگان فیلم سینمایی جنجالی «لاله» (درباره لاله صدیق، قهرمان اتومبیل‎رانی ایران) اعلام شد که سرانجام بهاره کیان‎افشار برای ایفای نقش اول این فیلم انتخاب شده است. ولی، چندی بعد در بعضی رسانه‎ها اعلام شد که به دلیل عدم آشنایی کامل این بازیگر با زبان انگلیسی این انتخاب منتفی شده است. آنجلینا جولی، جسیکا آلبا و مهناز افشار نیز از گزینه‎های قبلی ایفای این نقش بودند. سرانجام، سارا امیری به عنوان بازیگر نقش اول فیلم «لاله» انتخاب شد.

ترانه ‎سرایی
بهاره کیان‎افشار ترانه‎ سرایی قطعه «تو هستی»، با صدای بهرام رادان، را انجام داده است. نماهنگ این قطعه در سال ۱۳۹۲ منتشر شد.  

تصاویر بهاره کیان افشار,عکس های بهاره کیان افشار

بهاره کیان افشار بازیگر سریال کلاه پهلوی

 

قسمتی از گفتگو با بهاره کیان افشار

در فیلمهای «گناهکاران» و «هیچکجا، هیچکس» هم در نقش خاکستری بازی کردید. به ایفای نقشهای خاکستری علاقه دارید؟
این نقشها را از میان پیشنهادهای موجود انتخاب کردهام. در وجود همه آدمها خیر و شر توامان وجود دارد؛ در وجود برخی خیر بیشتر و در وجود برخی دیگر شر بیشتری وجود دارد بنابراین معتقدم همه آدمها شخصیت خاکستری دارند.

از آنجا که معمولا شخصیت خانمها در فیلمنامهها مثبت یا منفی صرف ترسیم میشود، با انتخابهای محدود برای بازی مواجه نیستید؟
چرا، متاسفانه یکی از معضلات بزرگ سینمای ایران، کمبود فیلمنامه خوب است. در اغلب این فیلمنامهها شخصیتپردازی مطالعهشده، محدود به3-2 شخصیت اصلی است و نویسندهها در مورد پردازش بقیه شخصیتها دقت چندانی به خرج نمیدهند. این نوع نقشها فقط در حکم کاتالیزور عمل میکنند.

محکم بودن رابطه شما با پدرتان چقدر باعث موفقیت کاری و شخصیتان شده است؟
خیلی تاثیر دارد و من موفقیت زندگیام را مدیون والدینم هستم. البته ابتدا با فعالیت من در حرفه بازیگری مخالفت میکردند اما به مرور زمان، خوشبختانه نظرشان تغییر کرد و اکنون مشتاقانه کارهایم را دنبال میکنند. دلگرم بودن به خانواده و حمایت آنها از فرزندانشان مانع از بروز خیلی از خطاها در زندگی جوانها میشود.

 در سینمای ایران، برای موفقیت به جز توانایی، به شانس هم نیاز است؟
شاید! من همیشه برای رسیدن به هدفم تلاش میکنم. مسیر و جایگاه هر بازیگر، به نگاه خودش و تلاشی که براى نشان دادن تواناییهایش انجام میدهد، بستگی دارد. اگر فعل خواستن صرف شود، میتوان به هر موفقیتی دست پیدا کرد. برای ثبت هر مرحله از موفقیت و رشد و پویایى در این حرفه، در هر مرتبه بازیگری باید با پشتکار دائم خواست و تلاش کرد. یک خطا و اشتباه میتواند همه زحمات را به هدر دهد و این بسیار سخت و پیچیده است. من همیشه میخواهم یک بازیگر خوب و مطرح بمانم.

زندگینامه بهاره کیان افشار,تصاویر بهاره کیان افشار

 بهاره کیان افشار بازیگر زن ایرانی

 

  زیبایی ظاهری برای یک بازیگر چقدرمورد نیاز است؟
دقیق نمیدانم اما ظاهر یکی از ابزارهای کار بازیگر است و تا حد زیادى تعیین میکند که در چه نقشهایى بازی کند. زیبایی، نسبی است و نمیتواند به بازیگر کمک کند بهتر بشود.

 مثلا یک بازیگر نهچندان زیبا هم میتواند در شغلش موفق باشد؟
اگر بازی خوب و درستی انجام دهد، صددرصد. زیبایی و زشتی نسبی است. چهره هر بازیگر ابزار کارش برای معرفی یک شخصیت است. هر چهره ویژگیهایی دارد. ترکیب کلی چهره، شمایلی است که هر کس بهعنوان بازیگر میتواند در نقش مورد نظر آن را براى بازى و ایفاى یک شخصیت، درست نشان بدهد.

 به نظر شما زیبایی چهره باید طبیعی باشد یا میتوان برای رسیدن به زیبایی بیشتر جراحی زیبایی انجام داد؟
زیبایی باید طبیعی باشد. اصلا زیبایى به هر نسبتى در طبیعت وجود دارد. از نظر من زیباترین ترکیب هر چهره، همان ترکیبی است که خداوند آفریده است.

 چند درصد از زیبایی چهره بازیگران زن سینمای ایران طبیعی است؟
دقیقا نمیدانم!

 شما به عملهای زیبایی اعتقاد دارید؟
بهنظرم به خود هر شخص مربوط است که برای چهرهاش چه تصمیمی میگیرد. من علاقه دارم بازیگران را با چهره طبیعی ببینم اما متاسفانه چون توجه به چهرههای زیبا بیشتر است، برخی بازیگران برای رسیدن به زیبایی بیشتر، ممکن است سراغ عملهای زیبایی بروند. اگر عمل زیبایى برای رفع نقایص و عیبهای چهره باشد، نه بهصورتی که خیلی جلب نظر کند، خوب است.

 آیا ممکن است شما در آینده در شرایطی قرار بگیرید که جراحی زیبایی انجام بدهید؟
بله، ممکن است ولى امیدوارم تحت چنین شرایطی قرار نگیرم.

با افزایش سن هم تمایلی به این کار پیدا نخواهید کرد؟
گاهی ایرادى در صورت وجود دارد که رفعش میتواند به تعادل چهره کمک کند و این یک نیاز است.

در 50 سالگی هم چنین عقیدهای خواهید داشت؟
آن موقع از زاویه دید یک خانم 50 ساله به این قضیه نگاه میکنم و تصمیم میگیرم.

 شبیه بودن چهره یک بازیگر با بازیگران دیگر، حسن است یا یک عیب؟
نه حسن است و نه عیب. ممکن است آدم شبیه بازیگر محبوبی باشد و این بد نیست. به هر حال این اتفاقی است که دست خود افراد نیست.

بیوگرافی بهاره کیان افشار,زندگینامه بهاره کیان افشار

 بهاره کیان افشار بازیگر فیلم گناهکاران

 

 برای شغل دوم چه برنامههایی دارید؟
بازیگری شغل اولم نیست ولی از آن لذت میبرم.

 بنابراین گرفتن دستمزد بازیگری برایتان مهم نیست؟
گرفتن دستمزد برای هر کسی مهم است اما هیچوقت ملاکم در بازیگری پول درآوردن نبوده است. سالهاست که در زمینه دکوراسیون و تبلیغات فعالیت میکنم. در عین حال، بودن در اجتماع و داشتن شغل دیگر به بازیگر در کارش کمک میکند چون باعث میشود با آدمهای بیشتری در ارتباط باشد. شناخت بیشتر افراد جامعه هم تجربههای بازیگر را بیشتر میکند و میتواند آنها را براى اجراى نقشهاى مختلف به کار گیرد.

چقدر در کارهای خیرخواهانه مشارکت دارید؟
قبل از بازیگر شدنم، عضو موسسه خیریه بهنام دهشپور بودم و چند سالی هم است فرم اهدای عضو را پرکردهام. حضور بازیگران در این نوع کارها میتواند در جامعه الگوسازی خوبی باشد. برخی از همکارانم نگران هستند که حضور در این نوع فعالیتها، ریا و تظاهر تلقی شود اما من معتقدم شرکت بازیگران در این فعالیتها بهعنوان مبلغان رفتارهاى شایسته و انسانى، یک وظیفه است.

 برای تغذیه و ورزش با متخصص مشورت میکنید؟
برحسب نیاز، هر آدمی باید بیشترین آگاهی را از بدن خودش داشته باشد. با توجه به رشد آگاهی، با مطالعه میتوانیم نیازهای درست تغذیهای بدنمان را بشناسیم. معمولا مادران پیگیر تغذیه و برنامه غذایی فرزندانشان هستند و مادر من هم در این زمینه نقش مهمی دارند. من همیشه به اندازه میخورم و به ورزش یوگا هم میپردازم و یوگا تمرکزم را زیاد کرده است.

حرف آخر؟
به کسانى که در شهرهاى شلوغ زندگى میکنند، توصیه میکنم برای رسیدن به آرامش شخصی تمرین و تلاش کنند. بیشتر ما در شهرهای پر ازدحام، پرترافیک و دود و پر از اتفاق زندگی میکنیم. حالا که به هر دلیلی زندگی در این کلانشهرها را انتخاب کردهایم، تنها کسی که میتواند در به آرامش رسیدن کمکمان کند، خودمان هستیم. جامعه سالم به آدمهای سالم نیاز دارد.      


مطالب مرتبط: