بیوگرافی بهنام صفوی

بهنام صفوی


تولد : 15 تیر 1362
محل تولد : شیراز
سبک(ها) : پاپ، الکترونیک
ساز(ها) : پیانو، کوبهای

بهنام صفوی (زاده ۱۵ تیر ۱۳۶۲ در شیراز)، خواننده موسیقی پاپ ایرانی است. وی پس از تولد به بندر ماهشهر رفته و تا ۱۶ سالگی در آنجا زندگی کرد. تحصیلات بهنام صفوی در مقطع کارشناسی رشتهٔ مهندسی عمران است.

بهنام صفوی موسیقی را از دوران کودکی با ساز پیانو به صورت خودآموز آغاز کرد؛ سپس به فراگیری سازهای کوبهای پرداخت. بهنام صفوی نخستین آلبومش را با نام عشق من باش در سال ۱۳۸۸ روانه بازار کرد. بهنام صفوی جزو بهترین خوانندگان پاپ به شمار می آید. وی درسال۱۳۸۵قطعه تمنا را منتشر کرد که مورد استقبال قرارگرفت وهمین انگیزه ای برای تولید البوم عشق من باش شد. صدای بهنام صفوی شباهت زیادی با صدای رضا صادقی دارد.

بهنام صفوی, بیوگرافی بهنام صفوی, زندگینامه بهنام صفوی

بهنام صفوی نخستین آلبومش را با نام عشق من باش در سال ۱۳۸۸ روانه بازار کرد


-- گفتگویی خواندنی با بهنام صفوی
وقتی با خوانندههای مطرح صحبت میکنیم همگی میگویند از بچگی استعداد خواندن داشتهاند. در مورد شما هم اینطور بوده؟
بهنام صفوی : من قبل از هر چیز خودم را موزیسین میدانم چون کار من تنظیم و آهنگسازی بوده و از دوران کودکی ساز میزدم و ساز تخصصیام پیانو و کیبورد بوده است. دغدغه خواندنم از فعالیتهایی که برای گروه سرود مدارس داشتم شروع شد. آن موقع به عنوان تک خوان فعالیت داشتم اما به صورت جدی خواندن را از سال 85 با آهنگ «تنها» شروع کردم.
واکنش اطرافیانتان در مقابل خوانندگی شما چه بود؟
بهنام صفوی :اطرافیانم خیلی استقبال کردند، همین استقبال آنها بود که باعث انتشار آلبوم اول من (عشق من باش) شد.

بهنام صفوی, بیوگرافی بهنام صفوی, زندگینامه بهنام صفوی

بهنام صفوی جزو بهترین خوانندگان پاپ به شمار می آید

اولین تلاش جدی که برای رسیدن به هدفت انجام دادی چه بود؛ دوره خاصی را گذراندی یا به صورت تجربی خوانندگی را شروع کردی؟
بهنام صفوی : من چون موزیسین بودم و موسیقی را تدریس هم میکردم؛ سولفژ و مسائل تئوریک را خودم هم مطالعه کرده بودم و هم تمرین؛ بنابراین افتخار شاگردی با استادی را نداشتم اما خودم با مطالعه و تمرین مسائل فنی و تئوریک را یاد گرفتم.

اولین و بزرگترین انگیزهات که باعث شد به طور حرفهای خوانندگی را دنبال کنی چه چیزی بود؟
بهنام صفوی : من با یکی از تهیهکنندههای موسیقی، آقای یحیی مشایخی، همکاری میکردم. ایشان به من پیشنهاد دادند آهنگ تمنا را بخوانم. در واقع استارت خوانندگی من از همان آهنگ شروع شد.
خوانندهای که الگوی تو بوده باشد و تو از او تاثیر بگیری کیست؟
بهنام صفوی : علاقه من به موسیقی بدون کلام است. همیشه دوست داشتم کاری که انجام میدهم رگ و ریشهای از موسیقی ایرانی داشته باشد؛ بنابراین الگوی من یک نفر نیست. خوانندههای زیادی در موسیقی پاپ هستند که میتوان به عنوان الگو از آنها استفاده کرد. دوست دارم یک خلاقیت و نوآوری هم در کارهایم به خصوص به لحاظ تنظیم و سبک کار داشته باشم. من آثار خیلی از خوانندهها و موزیسینها را دنبال میکنم.
هیچ وقت پیش آمده در این راهی که در پیش گرفتهای ناامید شوی و تصمیمت عوض شود؟
بهنام صفوی : نه. هیچوقت ناامید نشدهام اما در هر کاری ممکن است شرایط آنطوری که میخواهی پیش نرود که نباید ناامید شوی و باید عزمت را برای ادامه کار بیشتر جزم کنی.به نظر من یکی از راههای موفقیت صبور بودن، تمرین و پشتکار زیاد است.
در این سالها بیشترین تشویق و حمایت تو از طرف چه کسی بوده؟
بهنام صفوی : قطعا پدر و مادرم همیشه حامی من بودهاند و بعد از آنها هم طرفدارانم. تمام انرژی چه در اجرای کنسرتها و چه در ادامه کارهایم برای آلبوم را قطعا طرفداران و مخاطبان به من میدهند.

بهنام صفوی, بیوگرافی بهنام صفوی, زندگینامه بهنام صفوی

عکس های بهنام صفوی

هنوز هم مثل روزهای اول موسیقی برایت رؤیایی است یا نه با واقعیتهای دیگری روبهرو شدهای؟
بهنام صفوی : هنوز هم به موسیقی مثل روزهای اول علاقه دارم حتی بیشتر؛ چون در دنیای موسیقی هرچه بیشتر جلو بروی متوجه عمق بیشتر آن میشوی. دنیای موسیقی دنیای بزرگی است و با رفتن به عمق آن میتوان به چیزهای قشنگتر و تازهتری رسید.

خیلی ها از دوران نوجوانی و اوایل جوانی برای ازدواج شان برنامه ریزی می کنند، تو برای ازدواجت و اینکه مثلاً در چند سالگی ازدواج کنی برنامه ریزی داشتی یا همه چیز اتفاقی بود؟
بهنام صفوی : نه، من برنامه ریزی و تصمیمی برای ازدواج نداشتم و همه چیز با خواست خدا پیش آمد و قسمت بود که ازدواج کنم.

خیلی از خوانندگان متاهل هستند اما اکثرشان رغبتی برای صحبت در این مورد ندارند و معتقدند رسانه ای شدن این موضوع روی تعداد طرفدارانشان تاثیر منفی می گذارد، فکر می کنی این سیاست درست است؟
بهنام صفوی : من به سیاست علاقه ندارم و دوست ندارم واردش شوم. (خنده) فکر می کنم این دو موضوع اصلاً ارتباطی به هم ندارد و مردم یک خواننده را به خاطر آثاری که تولید می کنند دوست دارند و حتی تیپ و قیافه هم تاثیر چندانی روی تعداد طرفدار ندارد. اصولاً موسیقی هنر شنیداری است و انرژی از سوی صدای خواننده به مخاطب منتقل می شود و بقیه مسائل در ارتباط مخاطب و خواننده تاثیری ندارد.

بهنام صفوی, بیوگرافی بهنام صفوی, زندگینامه بهنام صفوی

بهنام صفوی و همسرش

در این مدتی که از ازدواجت گذشته، از زندگی مشترک راضی هستی؟
بهنام صفوی : بله، شکر خدا همه چیز خوب و بر وفق مراد است و در طی این مدت، همسرم تاثیر مثبتی در زندگی کاری ام هم داشته است. به نظر من روزهای زیبایی در انتظارمان است.
پس از ازدواج ممکن است یک پروژه را که قبلاً قبول نمی کردی، به خاطر پول خوبش قبول کنی و بخوانی؟
بهنام صفوی : برای من تا به امروز چنین شرایطی به وجود نیامده و امیدوارم در آینده هم مجبور به این کار نشوم، چون همیشه کارهایی را انتخاب کرده و انجام داده ام که دوستشان داشته ام و هیچ وقت به خاطر پول کار نکرده ام.

همسرت را خودت انتخاب کردی یا خانواده؟
بهنام صفوی : انتخاب خودم بود و خانواده عزیزم هم به انتخاب من احترام گذاشتند و من را حمایت کردند.

بهنام صفوی, بیوگرافی بهنام صفوی, زندگینامه بهنام صفوی

همسر بهنام صفوی

ازدواج باعث پیشرفت تو شده یا مسئولیت های جدیدی که در زندگی برعهده گرفته ای باعث شده تمرکزت از موسیقی جدا شود؟
بهنام صفوی : الان دیگر مثل گذشته نیست و مشغله های زیادی در زندگی آدم ها وجود دارد و اتفاقاً ازدواج به ایجاد تمرکز بیشتر در زندگی کمک می کند. انسان مجرد شاید بخش زیادی از وقت خود را به کارهای بیهوده اختصاص دهد، اما ازدواج، انسان را در جهت مدیریت امور یاری می کند. حداقل برای من، این گونه بوده و من نسبت به گذشته با تمرکز بیشتری جلو می روم. اگر چه مسئولیت های جدیدی هم به مسئولیت های قبلی که در زندگی داشتم اضافه شده است اما هیچ تاثیر منفی روی کارم ایجاد نشده است.

بهنام صفوی, بیوگرافی بهنام صفوی, زندگینامه بهنام صفوی

بهنام صفوی قبل از عمل جراحی

بیماری بهنام صفوی
بهنام صفوی از سال ۱۳۹۲ دچار ضایعهٔ مغزی شده بود که با پیشرفت این بیماری مجبور به عمل جراحی شد. عمل جراحی او در صبح ۲۹ تیرماه ۱۳۹۴ انجام شد.

آلبومهای بهنام صفوی
- عشق من باش (۱۳۸۸)
- آرامش (۱۳۹۱)
- فوقالعاده (۱۳۹۳)


مطالب مرتبط: