بیوگرافی هومن حاجی عبدالهی


هومن حاجی عبداللهی (متولد ۲۳ تیر ۱۳۵۴) میباشد

 
هومن حاجی عبداللهی (متولد ۲۳ تیر ۱۳۵۴) گوینده و مجری تلویزیون اهل ایران است.هومن حاجی عبداللهی فعالیت خود،در تلویزیون را از سال ۱۳۷۱ با سریال سیاهی لشکر آغاز کرد.

 

هومن حاجی عبداللهی (متولد ۲۳ تیر ۱۳۵۴) گوینده و مجری تلویزیون اهل ایران است. او فرزندی به نام جانان دارد. تحصیلات تحصیلات وی دیپلم ریاضی و فیزیک، دیپلم گرافیک رایانهای، انصرافی رشته تئاتر تهران مرکز (سال ۱۳۷۲) بودهاست.

هومن حاجی عبداللهی در سال ۷۱، تئاتر نصر لاله زار را اجرا کرد و سپس در تالار مولوی و تئاتر شهر، تئاتر تک پرسوناژ را به نمایش گذاشت. در سال ۱۳۷۹ در سالن شماره دو تئاتر شهر، خسیس مولیر را اجرا کرد.

هومن حاجی عبداللهی فعالیت خود،در تلویزیون را از سال ۱۳۷۱ با سریال سیاهی لشکر آغاز کرد.
 

قسمتی از گفتگو با هومن حاجی عبداللهی

 

حکایت آشنایی هومن حاجی عبداللهی و  همسرش
هومن حاجی عبداللهی: من و همسرم در یک برنامه رادیویی با هم آشنا شدیم. آن برنامه فضای خوبی فراهم کرد تا ما با یکدیگر آشنا شویم و پی به خصوصیات هم ببریم؛ به همین خاطر خیلی زود تصمیم گرفتیم با هم ازدواج کنیم. در سال 81 ما پای سفره عقد نشستیم و سال 82 هم زندگیمان را زیر یک سقف شروع کردیم. بعضیها میگویند ازدواج کردن با یک همکار ممکن است سخت باشد اما به نظر من چیزی که بیشتر از همکار بودن یا نبودن در روابط یک زوج تاثیر دارد، میزان تفاهم افراد است و اینکه شناخت خوبی نسبت به هم داشته باشند.

جشن عروسی 15 نفره ما
هومن حاجی عبداللهی:شاید برایتان جالب باشد که در جشن عروسیمان تنها 15 نفر که شامل پدر، مادر، خواهر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگهایمان بودند حضور داشتند. جشن عروسیمان بسیار صمیمی بود، حسابی به همه ما خوش گذشت و برایمان خاطره فراموشنشدنی شد. برخی افراد پیش از عروسی به ما گفتند شب عروسیتان یک شب است و بهتر است آن را مفصل برگزار کنید اما ما میخواستیم عروسیمان فارغ از قیل و قال، بدون حاشیه و در کمال صمیمیت برگزار شود.

بعد از عروسی رفتیم سینما
هومن حاجی عبداللهی : بعد از عروسی من و همسرم تصمیم گرفتیم با یکدیگر به سینما برویم و فیلم تماشا کنیم. آن شب برای هر دوی ما خاطرهانگیز شد و بعد از گذشت سالها نهتنها از این شیوه برگزاری عروسی پشیمان نیستیم بلکه حسابی از آن لذت میبریم.

از زندگی لذت بردیم
 هومن حاجی عبداللهی :جانان 10 سال بعد از ازدواج من و همسرم به دنیا آمد؛ در طول این سالها من و همسرم از زندگی دونفره حسابی لذت بردیم و به هر جا دوست داشتیم سفر کردیم؛ حالا هم با تولد پسرم زندگی سهنفره ما شیرین تر  شده است.   هومن حاجی عبداللهی گوینده و مجری تلویزیون اهل ایران است

 

پسرم، همسرم را خانه نشین  کرد
 هومن حاجی عبداللهی :بیتردید تولد پسرم جانان زندگی من و همسرم را دستخوش تغییرات زیادی کرده و سبک زندگی ما را تغییر داده است، این روزها همه حواس من و مادرش به اوست و تمام تلاشمان را میکنیم به سلامت از این دوران عبور کند؛ هرچند تولد جانان و مراقبتهای ویژه از او باعث شد که همسرم خانم سلیمه قطبی که از گویندگان و بازیگران توانای رادیو است، خانهنشین شود و نتواند مانند گذشته به فعالیتش بپردازد. به هر حال امیدوارم با بزرگ شدن جانان، همسرم هم بتواند دوباره فعالیتهایش را از سر بگیرد و مانند گذشته به کارش بپردازد؛ چون میدانم دوری از شغلهای هنری که به نوعی با عشق همراه است، سختیهای زیادی دارد.

از پر قنداق باید صداقت را یاد داد
هومن حاجی عبداللهی: بهنظرم از پر قنداق باید صداقت و روراستی را به بچهها آموزش داد چراکه تربیت خانوادگی بهمراتب اهمیتش بیشتر از میزان اثرگذاری جامعه است و اگر تا هفت سالگی آنها را درست تربیت کنیم  بیتردید صداقت  در جامعه بیشتر می شود.

جانان، کلاه قرمزی را به پنگول ترجیح میدهد
هومن حاجی عبداللهی: بعد از تولد پسرم جانان متوجه شدم تلاش هفت سالهام در مورد پنگول بیهوده بوده، چراکه پسرم علاقه زیادی به کلاه قرمزی دارد و توجه چندانی به پنگول نشان نمیدهد؛ من هم مجبور شدم سیدی کلاه قرمزی برای او بخرم.   

 
آثار سینمایی هومن حاجی عبداللهی
فیلم سینمایی     سال
چند میگیری گریه کنی       ۱۳۸۴  
گینس      ۱۳۹۳  
     اختاپوس     ۱۳۹۰

 
آثار تلویزونی هومن حاجی عبداللهی

مجموعه تلویزیونی      سال
    پایتخت ۲      ۱۳۹۲
پایتخت ۳     ۱۳۹۳
  پایتخت ۴     ۱۳۹۴
 مستند «امام هدایت»      -
آقا و خانم سنگی      ۱۳۹۴-۱۳۹۳
بیمار استاندارد1394     ۱۳۹۴

 
مجری
     مسابقه تلویزیونی «در صد ثانیه»
مسابقه تلویزیونی «جام طلایی»
مسابقه تلویزیونی «مار و پله»
   مسابقه تلویزیونی «پشت خط»
  مسابقه گوی طلایی
برنامه تلویزیونی «مثلث»
برنامه تلویزیونی «راه شب» یا «ساعت۲۵»
برنامه «جمعه تعطیل نیست»
  ویژه برنامه «ب مثل بهار»
جنگ «بهار باش»

 
 صداپیشه
   رنگین کمان (صداپیشه پنگول)
سینمایی «پنگول» یا «شهر گربهها» (صداپیشه پنگول)

 
 دوبلور
عصر یخبندان
  باباسفنجی شلوارمکعبی
    شرک

 


مطالب مرتبط: