تاثیر گروه خونی بر تغذیه کودک

تاثیر گروه خونی بر تغذیه کودک
تغذیه_کودک

گروه خونی O (علاقمند به گوشت قرمز و میوه نیازمند به غلات)

رژیم غذایی این کودکان به غلات نیاز دارد
به گفته کارشناسان تغذیه، کودکانی که دارای گروه خونی O هستند بیش از هر چیز تمایل به خوردن غذاهای تهیه شده از گوشت قرمز دارند و محبوبترین خوراکیها برای آنها انواع میوه است. بنابراین نکتهای که باید مورد توجه مادران و خانوادهها قرار بگیرد این است که فرزند آنها با گروه خونی O به دلیل تمایل به مصرف میوه و انواع گوشتها نسبت به مصرف غلات تمایل کمتری دارد. بنابراین این مادران باید با ترفندهایی مصرف غلات به ویژه نانهای سبوسدار، حبوبات و سبزی​ها را در برنامهغذایی آنها بگنجانند.

خلق و خوی آنها چگونه است
اگر گروه خونی فرزندتان O است کودک شما در یکی از بزرگترین گروههای خونی سراسر جهان قرار گرفته است. گروهی که یکی از بزرگترین اهداکنندگان عمومی خون در جهان محسوب میشوند؛ افرادی که به لحاظ ویژگیهای رفتاری افرادی مهربان و بخشنده هستند و شخصیتی بسیار اجتماعی و سالم دارند.
نکته: بر اساس مطالعات انجام شده افرادی که گروه خونی O دارند غالبا افرادی سیاستمدار و خوشفکر هستند که دوست دارند اوقات فراغت خود را با ورزش و تفریحات پرتحرک پر کنند. این افراد علاوه بر این میتوانند در فعالیتهای اقتصادی موفق باشند و سرمایهگذاریهای خوبی در حوزه کارشان داشته باشند.


گروه خونی B(علاقمند به لبنیات نیازمند به گوشت قرمز)

بچههایی که گروه خونی B دارند تمایل زیادی به خوردن محصولات لبنی در وعدههای غذایی دارند. آنها ترجیح میدهند با غذای​شان دوغ بنوشند و حتما در صبحانهشان شیر، خامه و سرشیر وجود داشته باشد. مصرف گوشت قرمز در وعدههای غذایی نیز برای این گروه لازم است و میباست با ترفندهایی به آنها گوشت خوراند.


خلق و خوی آنها چگونه است؟
این بچه غیرقابل پیش​بینی اند
خانوادههایی که در آنها فردی با گروه خونی B حضور دارد حتما تائید میکنند که این افراد به شدت افرادی غیرقابل پیش​ بینی هستند که در لحظه ممکن است رفتارهای عجیب و هیجانی از آنها سر بزند. به اعتقاد کارشناسان ژاپنی بچههایی با گروه خونی B معمولا  بازیگوش و سرکش هستند و هیج بعید نیست از دیوار صاف بالا بروند. این مسئله به پشتکار آنها و اراده قوی​شان بسیار وابسته است. افرادی که گروه خونی B دارند به محض آنکه تصمیمی میگیرند برای فراهم کردن مقدمات آن آماده میشوند. این تصمیم میتواند قبول شدن در رشته دانشگاهی یا بالا رفتن از یک تیر چراغ برق باشد. بنابراین ویژگی خاص این بچهها است که گاهی پدر و مادرها را نگران میکند. اما خانوادهها نباید زیاد نگران باشند چرا که بیشتر مجریهای تلویزیونی، نویسندهها و روزنامهنگارها و شخصیتهای مطرح و ماجراجو در جهان دارای گروه خونی B هستند.

گروه خونی A(علاقمند به غلات و میوه و سبزیجات نیازمند به گوشت)

بچههایی که ضد گلوله​ اند
اگر گروه خونی کودکتان A است شما در گروه خوشبختترین پدر و مادرهای جهان قرار میگیرید زیرا افرادی که با گروه خونی A متولد میشوند افرادی مقاوم در برابر انواع بیماریها به ویژه بیماریهای عفونی و مرتبط با سیستم ایمنی بدن هستند. این گروه به دلیل تمایل زیادی که به مصرف غلات، میوه و سبزی​های تازه در وعدههای غذایی دارند ویتامینها و املاح مورد نیاز خود را تامین میکنند و به این ترتیب سیستم ایمنی قوی و مقاومی در برابر بیماریها دارند. تنها نکته​ای که در مواجهه با این افراد باید در نظر گرفت گنجاندن مواد غذایی حاوی گوشت سفید و قرمز به میزانی است که دستگاه گوارش آنها قدرت هضم و جذب آن را داشته باشد. در اصل افرادی که دارای گروه خونی Aهستند معمولا به لحاظ گوارشی افرادی ضعیفند چرا که این افراد تمایلی به مصرف گوشت ندارند و اگر مادران از بچگی گوشت را به برنامه غذایی آنها اضافه کنند میتوانند توانایی آنها را در برابر بیماریها تقویت کنند.

خلق و خوی آنها چگونه است؟
بچههایی که گروه خونی A دارند در بزرگسالی افرادی خوشبین و نیرومند هستند که استعداد آنها در درس ریاضی و امور اقتصادی و یادگیری کامپیوتر بسیار زبانزد است. این افراد هرگز در شرایط بحرانی دچار عصبانیت و رفتارهای خشن نمیشوند و همیشه سعی دارند با آرامش اهداف خود را دنبال کنند. بچههایی با گروه خونی A تمایل زیادی دارند که مهندس کامپیوتر، برق و رشتههای این چنینی شوند.مطالب مرتبط: