شما می توانید با هر برگی که در دسترس دارید این کار را انجام دهید اگر هم با برگ های پاییزی خیلی دوست دارید حتما در فصل پاییز از برگ های درختان جمع آوری کنید.


شمعهای ساده را با برگهای متنوع پاییزی تزیین کنید.

وسایل مورد نیاز:

شمع (هر رنگی که دوست دارید)
یک قالب موم (سفید ساده)
قلم مو نرم

نحوه ساخت :

1- یک قالب موم را داخل ظرف مخصوص یا ظرف دوتایی قرار دهید (داخل ظرف بزرگتر آب بریزید). ظرف را روی حرارت متوسط قرار دهید و موم را تا زمانی که کاملا ذوب شود هم بزنید. شعله را کم کنید در حدی که مانع از سفت شدن مجدد موم شود.

2- با قلممو موم آب شده را روی یک قسمت از شمع بمالید. سریع کار کنید، قبل از خشک شدن موم با دقت برگ یا گل را روی آن بگذارید، به آرامی تقریبا 10 تا 15 ثانیه تا زمانی که موم خشک شود و مانند چسب عمل کند، فشار دهید.

3- به چسباندن برگها دور شمع به صورت تزیینی ادامه دهید. از خشک شدن و چسبیدن هر کدام از برگها قبل از پرداختن به برگ دیگر مطمئن شوید.

4- بعد از چسباندن برگها، قلممو را داخل موم ببرید. خیلی آرام آن را روی برگ بمالید به طوری که به شمع بچسبد.

5- بعد از این مرحله با قلم موم را چند بار دور شمع بمالید طوری که سطح یکسانی بوجود آید. قبل از زدن لایه بعدی بگذارید موم کاملا خشک شود و گرنه سطح کار ناصاف خواهد شد.

6- در صورتی که ظرف موم عمیق و موم به اندازه کافی باقی مانده است، با دقت شمع را داخل آن فرو برید. در غیر این صورت موم را تنها به لبههای برگ بمالید تا مانع از کنده شدن آن شوید.

تزئین شمع با استفاده از برگ های پائیزی


مطالب مرتبط: