تقویت عضلات شکم در بارداری

انجام ورزش های شکمی ، با اقدامات احتیاطی مناسب در دوران بارداری، بی خطر است.با این حال ، قبل از شروع هر برنامه ی ورزشی ، باید با پزشک خود مشورت کنید. اگر برای اولین بار است در دوران حاملگی ورزش می کنید ، بهتر است با حرکات آرام شروع کنید.
شما میتوانید با ورزش کردن و قوی کردن عضلات شکم ، سلامت جسمانی خود را در دوران بارداری ، زایمان و پس از زایمان بهبود ببخشید.
ورزش های شکمی باعث کاهش درد و بهبود وضعیت ستون فقرات خواهند شد.

ورزش در دوران بارداری :


در گذشته، نگرانی هایی در مورد افزایش ضربان قلب و دمای بدن در طی ورزش و اثرات آنها بر رشد جنین وجود داشت. با این حال هیچ مطالعاتی ارتباط بین افزایش ضربان قلب و بروز نقائص هنگام تولد را اثبات نکرده است.
در جامعه پزشکی اجماع بر سر این است که زنان باردار میتوانند با خیال راحت به ورزش های خفیف تا متوسط بدون هیچ عوارضی بپردازند.

ورزش های شکمی :

در سه ماهه اول بارداری ، شما باید قادر به انجام حرکات ورزشی معمولی ، مانند لیفت پا و دراز نشست باشید. پس از سه ماهه اول ، از حرکاتی که نیاز به باز کردن بیش از حد پاها دارند پرهیز کنید. بعد از ماه چهارم ، ورزشهایی که نیاز به خوابیدن به پشت دارند ، می توانند موجب انسداد خون رسانی به قلب جنین شوند. حرکت دراز و نشست را به آرامی و بدون اینکه به پشت بخوابید انجام دهید. تخت پرس وسیله ای مناسب برای انجام این کار می باشد.
در اینجا چند روش امن برای انجام ورزش های شکمی در دوران بعد از سه ماهه اول توضیح داده می شوند :

      درازونشست به پهلو
    به اینصورت که روی پهلو دراز کشیده و حرکت دراز و نشست را به آرامی انجام دهید.

      درازونشست برعکس
      به پشت بخوابید. بجای اینکه سر و سینه را به بالا بیاورید ، پاهای خود را ابتدا صافکرده و سپس به آرامی زانوهای خود را خم کنید و پاها را به بالا بیاورید.  مطالب مرتبط: