بدون اغراق می توان گفت که همه ی ما  با مضرات سوسیس و کالباس آشنا هستیم ولی از طعم خوشمزه ی آن نمی توانیم بگذریم، برایتان یک پیشنهاد عالی داریم، تهیه ی سوسیس و کالباس خانگی درمنزل با همان طعم سوسیس و کالباس های بازار ولی با روشی مطمئن.

مواد مورد نیاز :

    سینه مرغ ۲ عدد کامل(از گوشت قرمز و یا حتی بوقلمون نیز می توان استفاده کرد)
    نان تست ۲ تا ۳ عدد
    خامه دو قاشق غذاخوری
    سفیده تخم مرغ ۳ عدد
    نمک ، فلفل، جوزهندی
    سیر ۲ حبه کوچک
    چند قاشق شیر
    ادویه تندوری ، که من بخاطر رنگ و عطر خوبش استفاده کردم
    پودر سوخاری طعم دار( من از پودر سوخاری دودی استفاده می کنم)


طرز تهیه :

ابتدا گوشه های اضافه و سیاه نان رو میگیرد ، و نانها رو با چند قاشق شیر خوب خیس میکنید ، مقدار شیری که احتیاج دارید فقط برای خیس کردن نانها میباشد.
گوشت مرغ را تکه کرده و همراه با بقیه خوب میکس میکنید ،تا مثل خمیر بشود،
روی سطح صافی یک نایلون سلفون پهن میکنید، سپس خمیر رو داخل ماسوره و یا اینکه اگر در دسترس ندارید از یک نایلون معمولی استفاده کنید و سر نایلون رو بریدم ، فقط دقت کنید که به پهنای مثل سوسیس های آماده احتیاج دارد که سر نایلون رو ببرید.
از ابتدای نایلون سلفون به صورت ۱ خط منظم ، مواد را به صورت درازای طول سلفون خالی کنید و نایلون رو با دقت لول کنید مثل کاغذ شکلات و ۲ طرف کار را با نخ محکم گره بزنید تا هوای اضافه خارج شود.
بعد از لول کردن سوسیس ها آنها رو با کمک نخ یا هر چیز مثل اون به قسمتهای مساوی تقسیم کنید ، به این صورت سوسیس های کوچیک و لقمه ای خواهید داشت. آب رو جوش بیارید و سوسیس ها رو داخل آب قرار بدید ، مدت زمان کوتاهی احتیاج هست که سوسیس ها آماده شه ، چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه .
مطالب مرتبط: