جوانه گندم و رفع اختلالات زنانگی

جوانه غلات دارای مواد مغذی و ضروری است که مصرف آن به بدن سود فراوان میرساند.

 جوانه غلات سرشار از ویتامینها و املاح معدنی است که از چروک شدن پوست پیشگیری میکند و غدد جنسی را فعال میسازد و از دیدگاه طب سنتی دارای طبیعت گرم و تر بوده که برای خونسازی بسیار مفید است.

جوانه گندم را میتوان به صورتهای مختلف مصرف کرد، به عنوان مثال میتوان آن را چرخ کرد و در تهیه انواع غذای خام استفاده کرد.

اگر جوانه گندم  به اندازه یک سانت رشد کند و سپس آن را خشک کرد و آسیاب شود، آرد جوانه گندم به دست میآید که میتوان در تهیه شیرینیها به کار رود.

 جوانه گندم سرشار از ویتامین E است که برای اختلالات قاعدگی و ضعف تخمک گذاری زنان و ضعف جنسی مردان مفید است و میتوان برای دریافت ویتامینها و مواد معدنی مفید برای بدن جوانه گندم را در رژیم غذایی افراد گنجانده شود.

 گندم بهترین غذا برای افراد معتدل المزاج است که ارزش غذایی بالا دارد و چاق کننده و نیروبخش است، ولی موجب انسداد عروق نیز میشود و برای کسانی که در رگهای بدن، قلب، کبد و معده و ... تنگی موجود دارند مضر است.

 بهترین نان، نانی است که از گندم سالم تهیه شده باشد و به خوبی ورز پیدا کرده و پف مناسبی داشته باشد تا به راحتی در معده هضم شود؛ نانی که سبوس آن به کلی گرفته شده باشد به راحتی از معده عبور میکند و موجب انسداد کبدی و سنگ کلیه میشود.

مطالب مرتبط: