برای هر انسانی صبحانه یکی از مهمترین وعده های غذایی محسوب می شود همینطور مه بیان شد مصزف صبحانه برای کودکان نیز به شدت توصیه شده است بیشتر کودکان از خوردن صبحانه امتناع می کنند در نتیجه برای افزایش رغبت کودکان باید در جهت تنوع صبحانه کوشید

1. پنکیک خانگی:


  به جای خرید محصولات صنعتی که اغلب با مواد نگهدارنده همراهند، خودتان دست به کار شوید. هیچ چیز جای یک پنکیک خانگی را نمیگیرد. مخلوط آرد، تخممرغ و شیر هنگام سرخ شدن در تابه، بوی خوشایندی دارد که اشتهای هر کسی را باز میکند. چه بهتر که روی آن عسل، شیره انگور یا میوه های فصل بریزید تا بچه ها این صبحانه مقوی را با لذت بیشتری بخورند.
2. سالاد میوه های تازه با عسل: ما پیشنهاد میکنیم روی میز صبحانهتان همیشه یک بشقاب میوه پوستکنده کنار بگذارید. این کار، خوردن میوه را برای بچهها راحتتر میکند و توجهشان جلب خواهد شد. علاوه بر آن، شما با درست کردن یک سالاد میوه میتوانید مخلوطی از ویتامینها را در یک کاسه جمع کنید و در آخر اینکه شربت پرتقال، آلبالو یا عسل میتواند طعم تازهای به سالاد میوه شما اضافه کند.

3. تست وانیلی فرانسوی:

  این نان یک گزینه ساده و هیجانانگیز برای یک صبحانه خوشمزه و سالم است. کافی است در حین دیگر کارهایتان، نان تست را به 30ثانیه در مخلوطی از دو عدد تخممرغ، نصف لیوان شیر، کمی وانیل و شکر نگه دارید. بعد از آن کف یک تابه را چرب کنید و نانها را در آن سرخ کنید تا طلایی شوند.در آخر پودر خوشبوی دارچین و عسل را فراموش نکنید.

4. سیب پخته با دارچین، خامه و گردو :


 

  کافی است از شب قبل،چند سیب قرمز را پوست کنده و بگذارید خیلی آرام نیمپز شوند.قبل از سرو صبحانه، سیب های پخته را در ظرف بریزید و با یک قاشق خامه، دو عدد گردو، عسل و کمی پودر دارچین تزئین کنید. بدون شک طعم و عطر مطبوع این صبحانه از فکرتان بیرون نمیرود.


5. عدسی با تکه های سیب زمینی:


    
این صبحانه مقوی را حتما در برنامهتان بگنجانید. برای روزهای بارانی، یک صبحانه داغ میتواند حالتان را دگرگون کند. به یاد داشته باشید که بگذارید عدسها خوب نرم شوند و در آخر کمی آبلیمو چاشنی کار کنید.

6. کورن فلکس و برشتوک همراه مغزها:


 

   بچهها عاشق این صبحانه هستند. آماده کردن این صبحانه هیچ زمانی نمیبرد. فقط به یاد داشته باشید که برای بالا بردن ارزش غذایی این صبحانه میتوانید کشمش، بادام و میوه های خشک شده را به آن اضافه کنید. پیشنهاد استفاده از شیرهای طعمدار به جای شیرهای ساده هم به نظر هیجان انگیز میرسد. امتحانش کنید.


7. املت سیب زمینی شیرین:


 
  هیچ میدانستید املت شیرین با قطعه های سیبزمینی سرخشده، پیازهای باریک خلال شده، تخممرغ و کره چقدر میتواند هیجانانگیز باشد؟ حتما این خوراک خوشمزه و راحت را با عسل و پنیر چدار امتحان کنید؛ بدون شک مشتری همیشگی اش خواهید شد. بنا به سلیقه و ذائقه تان میتوانید به مخلفات این املت اضافه کنید.

8. اسموتی موز و شکلات:


 
   با موز و شکلات صبحانه میتوانید به راحتی یک صبحانه مقوی و خوشمزه برای بچهها درست کنید. خیلی وقتها آنها به موزهایی که حتی ذرهای از پوستشان لک سیاه دارد، لب نمیزنند اما وقتی آنها را قطعهقطعه کرده و با شکلات صبحانه و شیر مخلوط میکنید، هیچکس دلش نمیآید از خوردن آن صرفنظر کند. پس خیلی زود آستینها را بالا بزنید و برایشان این صبحانه را آماده کنید. وقت زیادی نمیگیرد.

9. نیمرو با شوید همراه خیارشور:


 
   بچه ها قبل از چشیدن طعم یک خوراک، ظاهر آن را میبینند. میتوانید تخممرغ را در قالبی شبیه گل بشکنید تا نیمرو ظاهر هیجان انگیزی برای بچه ها داشته باشد. همراه کردن یک نیمرو با سبزی معطر، این صبحانه را خوش رنگ و بو میکند. بهتر است در کنار بشقاب صبحانه، خیارشور و گوجه هم بگذارید.

10. خاگینه:


    از صبحانه های سنتی کشورمان غافل نشوید. با آرد، تخم مرغ و شیر میتوانید معجزه کنید. خاگینه یک خوراک مقوی و خوشمزه برای بچه هایی است که حوصله خوردن صبحانه ندارند، بنابراین باید بیشترین ارزش غذایی را در چند لقمه برایشان بگنجانید. پس فراموش نکنید که به ظاهر این خوراک برسید. روی خاگینه حتما زنجبیل و پودر هل پخش کنید چون عطر فوقالعادهای به آن میبخشد.
مطالب مرتبط: