ابتدا مواد اولیه شربت و شیوه پخت آن
: 
 
شکر: دو فنجان، 
 
آب: یک فنجان، 
 
گلاب: یک قاشق غذاخوری، 
 
زعفران حل شده: یک قاشق مرباخوری، 
 
آبلیمو: یک قاشق غذاخوری.
آب و شکر را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا بجوشد. سپس گلاب و زعفران را به آن می افزاییم و چند جوش که زد، آبلیمو را اضافه می کنیم. زمان کوتاهی تا آماده شدن شربت لازم است آن اندازه که چند جوش دیگر بزند. شربت آماده شده را از روی حرارت بر می داریم.
 
زولبیا، مواد لازم و شیوه پخت: 
 
نشاسته: ۲۰۰ گرم، 
 
ماست: ۱۸۰ گرم، 
 
آرد: ۲۰ گرم، 
 
زعفران حل شده: یک قاشق مرباخوری، 
 
روغن جامد: یک قاشق چایخوری، 
 
جوش شیرین: یک دوم قاشق چایخوری 
 
آب یا گلاب: یک قاشق سوپخوری.
نشاسته و ماست را مخلوط کرده، چند دقیقه ای صبر می کنیم تا نشاسته در ماست خیس خورده و به راحتی حل شود. اکنون آرد را می افزاییم و با همزن خوب به هم می زنیم تا صاف و یکدست شود. حال روغن جامد را اضافه کرده و در حین به هم زدن، آب یا گلاب را همراه با زعفران حل شده به مایع می افزاییم. و آن را در قیف مخصوص می ریزیم. 
در این مرحله جوش شیرین را اضافه می کنیم و مایع را خوب به هم زده، در حالی که روغن روی شعله قرار دارد، زولبیا را توسط قیف در روغن کاملاً داغ به صورت دایره ای بزرگ و کوچک قرار می دهیم و بلافاصله پس از کمی سرخ شدن آن ها را پشت و رو می کنیم. زولبیاها را در شربت قرار می دهیم و پس از ۱۰ تا ۱۵دقیقه آن ها را از شربت خارج کرده و در صافی قرار می دهیم تا شربت اضافه آن خارج شود.
نکته: برای سرخ کردن بامیه و زولبیا و گوش فیل حتماً از روغن مایع استفاده کنید. چون روغن جامد سبب سفت شدن آن ها خواهد شد.
 
بامیه: مواد لازم و شیوه پخت: ۲۰۰ گرم آرد، ۳۰۰ گرم آب، سه عدد تخم مرغ، یک قاشق سوپخوری روغن جامد، نیم کیلو شکر و یک سوم قاشق نمک، ۱۵۰ گرم آب، دو قاشق سوپخوری آبلیمو و کمی هم گلاب.
آرد را به آرامی به ظرف آب در حال جوش می ریزیم و مرتب هم می زنیم تا خمیر تقریباً سفتی به دست آید. سپس روغن را می افزاییم و دوباره هم می زنیم (در حدود دو تا سه دقیقه) به گونه ای که خمیر به صورت یک تکه درآید. خمیر که کمی سرد شد، تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه می کنیم و خوب خمیر را ورز می دهیم تا نرم و لطیف شود. برای این که بامیه رنگ زیباتری به خود بگیرد، بهتر است از شربت بامیه یک قاشق سوپخوری به خمیر آن بیفزایید. سپس خمیر را در قیف با ماسوره کنگره دار متوسط می ریزیم و در روغن مایع سرخ می کنیم. بامیه ها را در حین سرخ شدن مرتب به هم می زنیم تا به هم نچسبند و یکدست سرخ شوند. بامیه های آماده شده را بلافاصله در شربت گرم می اندازیم تا شربت را خوب به خود جذب کند در غیر این صورت بامیه ها شربت را جذب نخواهند کرد. اگر بامیه پس از چند ساعت شربت خود را از دست داد، علت آن رقیق بودن شربت است.
گوش فیل، مواد لازم و شیوه پخت: تخم مرغ دو عدد، ماست نصف فنجان، روغن جامد یک قاشق سوپخوری، بیکینگ پودر یک قاشق چایخوری و آرد به مقدار کافی.
در یک ظرف گود، ماست و تخم مرغ و بیکینگ پودر را خوب هم می زنیم و روغن و آرد را کم کم به آن می افزاییم تا خمیر صاف یکدستی تهیه شود. سپس آن را چند قسمت کرده و مانند نانوایی ها، چانه می گیریم و روی خمیر را با نایلون می پوشانیم تا سطح خمیر خشک نشود و جا نیفتد. بعد از یکی دو ساعت هر یک از خمیرها را با وردنه روی میز به قطر دو میلی متر پهن کرده و با قالب گردی، خمیر را به صورت دایره قالب می زنیم. سپس یک طرف دایره را جمع کرده و در روغن داغ سرخ می کنیم. آماده که شد روی آن ها را پودر قند می پاشیم و در ظرف می چینیم.
 نکات: 
 
در صورتی که بخواهید روی گوش فیل پودر شکر بپاشید، در این صورت قطر خمیر را کمی نازک تر کنید.
 
گوش فیل را می توانیم به شکل های مختلفی مانند مربع، پاپیونی و برگ هم در بیاوریم. 
 
اگر روغن گوش فیل سرد باشد، خمیر پف نخواهد کرد.
 
اگر شربت رقیق باشد، گوش فیل زود نرم و بیات می شود 


مطالب مرتبط: