اگر مربا بیش از اندازه شیرین شود و دل را بزند چه کار کنیم؟

با همان میوه مربا بدون شکر تهیه کرده و با مربای قبلی مخلوط میکنیم

از بستنی سنتی میتوان در ژله بستنی استفاده کرد؟

بهترین بستنی برای ژله بستنی وانیلی است. بستنی سنتی طعم ژله را از بین میبرد و به دلیل داشتن زعفران، طعم آن غالب میشود.برای اینکه خامه داخل نان خامهای شل نشود چهکار باید کرد؟
بهتر است از پودر خامه برای نان خامهای استفاده کنید یا اینکه خامه را در آخرین مرحله پخت نان درست کنید تا شل نشود.

روش خشک کردن گوجهفرنگی را توضیح دهید.
گوجهفرنگی سفت را حلقهحلقه کنید و روی آن سبزی معطر مثل آویشن و رز ماری بریزید. گوجهها را کنار هم در سینی فر بچینید و برای سه ساعت درون فر با دمای 120 درجه سانتیگراد بگذارید. بعدازآن در محیط خشک بگذارید و روی آن کمی نمک دریا بریزید.

اگر روی شیرینی پخته باشد اما درون آن خام باشد چهکار باید کرد؟
حتما قطر شیرینی زیاد است. شیرینیها یک اندازه مشخص دارند. اگر مواد لازم را درست اندازه بگیرید و از قالب درست استفاده کنید این اتفاق نمیافتد؛ اما اگر روی کیک برشته شود و داخل آن نپخته باشد، روی کیک را با فویل بپوشانید و بعد دوباره درون فر بگذارید.برای ترشی کبابترش از چه موادی باید استفاده کرد؟
ترشی کبابترش از رب انار است. هرقدر که میخواهید کبابتان ترش باشد میتوانید از رب انار بیشتری استفاده کنید.

چه زمانی باید ادویه کیک مثل دارچین و زنجبیل را اضافه کنیم؟
ادویه کیک باید با مواد خشک مثل آرد مخلوط شود.

در تاس کباب چه زمانی باید به را اضافه کرد که له و شل نشود؟
برای اینکه به در تاس کباب له نشود، بهتر است آن را در 20 دقیقه آخر پخت به بقیه موادتان اضافه کنید و بگذارید روی حرارت کم بپزد و جا بیفتد.

برای اینکه میگو در خورش سفت و خشک نشود چهکار باید کرد؟
میگو اگر روی حرارت زیاد باشد سفت و خشک میشود. میگو را روی حرارت ملایم و بین 8 تا 10 دقیقه تفت دهید تا خشک نشود.روش پخت برنج قهوهای با برنج سفید فرق میکند؟
پخت برنج قهوهای آب کمتری میخواهد. مثلاً اگر یک پیمانه برنج دارید باید یک و سهچهارم پیمانه آب داشته باشید. وقتی هم برنج درست شد، ده دقیقه بگذارید دمکنی روی آن باشد. اگر همان لحظه دمکنی را بردارید برنج خشک و سفت میشود.

چند نکته آشپزی:
- زمان سرخ کردن بادمجان برای اینکه روغن کمتری به خود جذب کند آن را به آرد گندم آغشته کنید و بعد در روغن سرخ کنید.

- برای اینکه سوپ خوشمزهتری داشته باشید در پایان پخت، جعفری و گشنیز را اضافه کنید تا رنگ و طعمشان حفظ شده و مزه بهتری به سوپ بدهند.

- اگر خورش کرفس یا قورمهسبزیتان شل شده، میتوانید یک قاشق غذاخوری سبوس برنج به آن اضافه کنید تا به خورش لعاب بدهد.

- هیچوقت از قبل به سالاد کاهو نمک نزنید. وقتی میخواهید آن را سرو کنید، به آن نمک بزنید. نمک، تازگی و طراوت کاهو را میگیرد و برگهای آن را سفت و محکم میکند.

- برای اینکه سالادتان خوشطعمتر شود، یک حبه سیر را له کنید، قبل از آنکه سالاد را در ظرف سالادخوری بریزید، سیر را به آن بمالید. سالاد طعم و مزه سیر را به خود میگیرد اما خبری از سیر نیست.

- برای پختن سبزی اول آب را جوش بیاورید و بعد سبزی را بریزید و فقط تا جایی آن را بپزید که نرم شود.مطالب مرتبط: