شنا باعث تسکین ورم های بارداری می شود
زمانی که در داخل آب ورزش می کنید، ماهیچه های شکمی درحال کار کردن و بزرگ شدن هستند. درگیری ماهیچه ها و بزرگ شدن آنها به این علت است که آنها سعی می کنند تا تعادل افراد را در آب حفظ کنند. افراد می توانند در آب بدون وجود هیچ مانع و یا کشش جاذبه ای به حرکت خود ادامه دهند.
درحالی که تمام افراد می توانند از مزایای ورزش در آب سود ببرند، راه رفتن و حرکات ورزشی در آب برای مادران و خانم های باردار ایده آل خواهد بود. محیط آرام و لذتبخش آب به خانم های باردار این توانایی را می دهد تا حرکات ورزشی را بیشتر از زمانی که در خشکی هستند تکرار کنند. این به این معنی است که خانم ها خود را به تحرک و تمرین بیشتر دعوت می کنند اما بوسیله آب می توانند تمرینات اضافه خود را با اطمینان خاطر بیشتر انجام دهند. علاوه بر این، فشار آب باعث تسکین ورم هایی می شود که برای بعضی از خانم ها شرایط بدی را بوجود می آورند. حرکت دادن بازوها و پاها در برابر استقامت های آب همانند حرکات ماساژ است.
حفظ آب بدن در حد استاندارد مسئله مهمی است که زنان باردار باید در حین انجام نرمش و ورزش در آب به آن توجه کنند، زیرا حتی در هنگام انجام دادن تمرینات در آب نیز بدن عرق کرده، مایعات خود را از دست داده و کم شدن آب بدن منجر به انقباضات رحمی خواهد شد. به همین منظور پیشنهاد می شود تا یک بطری آب کنار استخر بگذارند و در طول تمرینات داخل آب ذره ذره از آن بنوشند.
همچنین به خانم ها پیشنهاد می شود برای جلوگیری از گرمازدگی از کلاه شنا استفاده نکنند. اما در استخرهای روباز بهتر است از کلاه های بزرگ و کرم ضد افتاب استفاده کنند.

مطالب مرتبط: