مواد لازم :

 آرد 2 لیوان
 ماالشعیر حدودا 350 گرم
 سفیده تخم مرغ 2 عدد
 روغن مایع 4/1 پیمانه
 پیاز درشت حدااقل 4 عدد
 نمک بمیزان لازم

طرز تهیه :

 در کاسه ایی آرد و نمک را با هم مخلوط کنید سپس روغن و ماالشعیر را اضافه کنید بهتر است به این خمیر مدت یک ساعت استراخت دهید . حال پیاز ها را اماده کنید انها را به حلقه ایی حدودا یک سانتی برید و با فشار دست حلقه ها را از هم باز کنید بهتره بخش های مرکزی پپاز رو که تبدیل به دایره های کوچک می شوند رو استفاده نکنیم و برای امور دیگری مثل سالاد و غیره استفاده کنید روغن را داغ کنید اگر از سرخ کن استفاده می کند ان را روی دمای 175 درجه تنظیم کنید . در کاسه ایی دیگر سفیده ها ی تخم مرغ را حسابی بزنید تا کاملا کف بکنند و از کاسه بیرون نریزند این مخلوط سفیده را با مخلوط اردی مخلوط کنید و خیلی سریع کار کنید حلقه های پیاز را درون خمیر قرار دهیم به کمک یک چنگال ان ها را درون روغن بگذارید هر دفعه از تعداد متناسب با ظرف روغن خود استفاده کنید از روغن خارج نموده در آبکش بگذارید تا روغنش بره بعد نوش جان کنید.

********

نحوه پخت پیاز سوخاری پفکی

طرز تهیه پیاز سوخاری، طرز پخت پیاز سوخاری، دستور پخت پیاز سخاری مجلسی

روش دوم 

یک پیش غذای ترد و اشتها آور که برای تزیین بشقاب های میگو و استیک، بسیار زیبا و مناسب است.

مناسب برای :3 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

با این دستور به آسانی میتوانید پیاز حلقهای (Onion ring) پفدار و جذاب تهیه کنید. با این مقدار مواد میتوانید برای 3 نفر پیاز حلقهای درست کنید. این پیازهای خوشمزه در مدت 45 دقیقه آماده سرو در کنار غذا میشود. برای درست کردن پیاز حلقهای با خمیر تمپورا به این دستور رجوع کنید.

به جای آب میتوانید خمیر را با دلستر ساده درست کنید.

مواد لازم:
پیاز درشت         2عدد
آرد                 ¼ 1 پیمانه
نشاسته ذرت       ½ پیمانه
تخممرغ درش      1 عدد
بیکینگ پودر      ½ قاشق مرباخوری (2 گرم)
نمک               به میزان کافی
آب                 350 میلیلیتر
روغن مایع گیاهی     به میزان کافی برای سرخکردن
جعفری تازه        به میزان دلخواه

طرز تهیه و پخت پیاز سوخاری :

     کف یک دیس مناسب را با کاغذ روغنی می پوشانیم و آن را کنار می گذاریم. پوست پیازها را می گیریم و آنها را شسته و سپس به صورت حلقه ای برش می دهیم. در یک کاسه بزرگ، آب یخ می ریزیم و حلقه های پیاز را داخل آب یخ می ریزیم و می گذاریم 10 دقیقه بماند، سپس پیازها را از آب یخ در می آوریم و می گذاریم تا خشک شود. در یک کاسه بزرگ، آرد، تخم مرغ، نشاسته، بیکینگ پودر، نمک و آب را می ریزیم و آنها را با همزن دستی کاملاً مخلوط می کنیم.
    در یک ظرف فلزی با کفه ضخیم روغن سرخکردنی ریخته و آن را روی حرارت می گذاریم تا دمای آن زیاد شود. حلقه های پیاز را داخل مایه می اندازیم و با کمک انگشتهایمان حلقه های پیاز را کاملاً با مایه آغشته می کنیم و سپس آنها را به مدت 2 تا 3 دقیقه داخل روغن داغ می اندازیم تا طلائی- قهوه ای شوند.
     حلقه های پیاز را روی دستمال می گذاریم تا روغن اضافه آن گرفته شود و در این حین روی آنها کمی نمک می پاشیم تا مزه دار شوند. بهتر است پیازها را یکی یکی سرخ کنیم تا بهم نچسبند( در صورت دلخواه مراجعه به جلوگیری از پاشیدن روغن).
    پس از اینکه تمام حلقه های پیاز آماده شدند، جعفری ها را با خمیر آغشته کرده و داخل روغن داغ می اندازیم و بلافاصله در می آوریم. حلقه های پیاز را درون دیس می چینیم و جعفری ها را کنار آن ریخته و سرو می کنیم.

مطالب مرتبط: