در شروع کار، ماهی قزل آلا را از تیغ جدا میکنیم، بعد از خارج کردن تیغ، آنرا بخار پز میکنیم. یادتان باشد ماهی را قبل از بخار پز کردن حسابی با آبلیمو، سرکه و مقدار خیلی کمی زردچوبه مزهدار کنید.
خب تا اینجای کار شما یاد گرفتید یک ماهی قزل آلای خوب و خوشمزه درست کنید. فرض هم میکنیم که قبلا آشپزی را به اندازه کافی بلد هستید و میدانید که چه موقع یک ماهی خوب پخته میشود. یعنی حد اقل از شکل ماهی به راحتی این موضوع را تشخیص میدهید.
اما چیزی که مهم است آن است که میخواهیم ماهی قزل آلای شما با بقیه ماهیهای قزل آلا تفاوت داشته باشد و در ضمن برای خوشمزه شدن آن هر چیزی را وارد ماهیتابه نکنیم. چون ما میخواهیم یک خوراک ماهی برای کسانی درست کنیم که بیماران قلبی و دیابتی محسوب میشوند. پس حتما در تهیه سس آن باید نکاتی در همین زمینه در نظر بگیریم که این نکات از انتخاب مواد تشکیل دهنده سس شروع میشوند.
● ملزومات درست کردن سس خوراک ماهی:
یک عدد کدو بزرگ حلقه شد ه، یک لیوان شیر (چیزی حدود ۲۰۰ میلی لیتر)، یک قاشق غذا خوری آرد، هویج رنده شده به اندازه کافی ، ۲۰۰ گرم قارچ حلقه شده. اگر میخواهید مزه بهتری از قارچ را احساس کنید، قارچهای کوچکتر مناسبترند. یادتان باشد که همیشه از میوه و یا سبزیجات تازه استفاده کنید. این موضوع هم به مزه غذا و هم به سلامت شما کمک میکند.
● طرز تهیه سس :
بعد از اینکه مواد لازم برای درست کردن سس را فراهم کردیم، ابتدا سبزیجات را با نصف استکان آب کمی تفت میدهیم. سپس شیر را با آرد مخلوط میکنیم و آرام آرام به سبزیجات درون تابه اضافه میکنیم. آنقدر صبر میکنیم تا وقتی که شیر و سبزیجات درون تابه شروع به حباب زدن کنند. وقتی این اتفاق افتاد سس سبزیمان را روی ماهی میریزیم. یادتان باشد همه مواد را تا آن اندازه بپزید که مزه غذا از بین نرود.

مطالب مرتبط: