کارشناس نظارت بر مواد آرایشی بهداشتی توضیحاتی را بیان کرد. 
قیاسی با اشاره به ترکیبات رنگی آرایشی که برای زیباسازی پوست صورت و لبها به کار میروند، اظهار داشت: انتخاب مواد آرایشی صورت بسیار مهم است، زیرا برای مدت طولانی در تماس مستقیم با پوست هستند.
 لرژلب های آلرژی زا
وی، مواد آرایشی حاوی ضد آفتاب را موثر در جلوگیری از سرطان پوست و چروک بیان کرد و افزود: به طور معمول مواد آرایشی صورت باید غیرحساسیت زا، ضد آکنه باشد که محصول را کمتر حساسیتزا کند.
 
قیاسی سایه چشم، خط چشم و ریمل را از انواع مواد آرایشی چشم نام برد و اظهار کرد: شستشو و مالش شدید چشم برای پاک کردن آرایش ممکن است مخرب باشد. اغلب مواد آلرژی زا میتوانند با انگشت به چشم وارد شوند.
 
وی افزود: مواد آرایشی حاوی آب (قابل شستشو) راحت تر پاک میشوند.
 
قیاسی با تاکید بر اینکه مواد آرایشی چشم نباید بین افراد مشترک باشد، گفت: بهتر است مواد آرایشی چشم هر سه یا چهار ماه عوض شوند، زیرا امکان آلودگی باکتریایی وجود دارد.
 
این کارشناس نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، به مواد آرایشی لب شامل رژ لب و براق کننده اشاره و اظهار کرد: مواد آرایشی لب، لبهای ترک خورده و خشک را مرطوب و از آفتاب محافظت میکنند، بعضی از رژ لبهایی که برای مدت طولانی رنگ آنها باقی میماند، ممکن است باعث درماتیت تماسی آلرژیک شوند.

مطالب مرتبط: