صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است که هیچ کس نباید از خوردن آن غافل شود خصوصا کودکان 
شکم خالی ممنوع!
نخوردن صبحانه نه انتخابی سالم است و نه شروعی فعال برای صبح فرزند مدرسهای شما. در ضمن تحقیقات نشان داده است احتمال چاقی در کسانی که  صبحانه نمیخوردند، 2 برابر بیشتر از سایرین است.
غلات صبحانه
بررسیها نشان داده است که بعضی از انواع غلات صبحانه حاوی حدود 37 درصد شکر هستند. وجود مقادیر بالای قند و شکر در غذایی که کودک میخورد باعث بالارفتن شدید و سریع انرژی میشود، اما این انرژی در اوج نمیماند و به همان سرعت در فرایند هضم و جذب کم شده و باعث خوابآلودگی میشود و باعث میشود فرزندتان دلضعفه بگیرد. دلتان میخواهد یک کاسه شکر برای صبحانه بچهها سرو کنید؟ احتمالا نه! تا 37% شکر  / بر اساس استانداردهای غذایی وجود بیش از 15 درصد قند یا شکر در یک ماده غذایی به معنای آن است که آن خرواکی خاص قند بالایی دارد.


نان تست
نان تست صبحانهای ساده و سریع است؛ اما آیا واقعا برای سلامتی ضرری ندارد؟
نان تستی که از آرد سفید تا تصفیه شده درست میشود، سرشار از کالری بوده و بهطور ناگهانی  باعث افزایش شدید انرژی و قند خون در بدن میشود که افت قند خون و احساس ضعف را به دنبال دارد. علاوه بر این نان یکی از سختترین غذاهایی است که دستگاه گوارش شما باید فرایند هضم و جذبش را انجام دهد به همین خاطر خوردنش ممکن است شما را دچار احساس نفخ کند.
فرنی یا شیر برنج
با اضافه کردن چند تکه میوه تازه یا یک قاشق غذاخوری عسل، کاسه فرنیتان را درخشان کنید!
پُر فیبر، پُر پروتئین و سرشار از انواع ویتامینها و املاح معدنی که بچه مدرسهای به آنها احتیاج دارند. علاوه بر این فرنی یک انتخاب غذایی سالم برای صبحانه است که به مرور انرژی را در بدن آزاد میکند و از گرسنگی زودرس جلگیری میکند البته به شرط اینکه به جای شکر با شیرینکنندههای طبیعی طعمدار شده باشد.
از عدم تحمل شیر و لبنیات رنج میبرید؟ شیر را بهطور کامل از دستور غذایی حذف کرده و در عوض از شیر سویا یاشیر بدون لاکتوز استفاده کنید.
موز، ماست و آجیل
مخلوط ماست و میوه یکی از سالمترین صبحانه هایی است که میتوانید به فرزند خود بدهید تا هم انرژی کافی برای رفتن به مدرسه داشته باشد و هم دیرتر گرسنه شود. یک حُسن دیگر این صبحانه کم چرب بودن آن است. از مخلوط میوههای مختلف استفاده کنید تا بچهها را شگفتزده کنید. درضمن شاید بد نباشد کمی خلاق باشید و با میوههایی مثل موز یک لبخند زیبا روی ماست میوه دختر یا پسر کوچکتان بیندازید.

مطالب مرتبط: