ممنوعیت های غذایی ماه دوم بارداری

پنیر نرم

پنیرهای نرم شما را در معرض خطر عفونت قرار میدهد. در مورد انواع پنیر مطمئن و پنیر نرم در پست های قبلی به صورت کامل توضیح داده شده.

جگر:

ازآنجایی که در دوران بارداری نیاز به مصرف مواد غذایی حاوی آهن برای شما ضروری است ممکن است سراغ جگر که منبع عالی از آهن است بروید اما باید در این ماه از مصرف جگر اجتناب کنید.این ماده غذایی حاوی رتینول است که موجب سقط جنین میشود.

 شیر غیر پاستوریزه:

اگر شیر پاستوریزه نیست، آن را مصرف نکنید. چنین شیر حاوی میکروارگانیسمهای پاتوژن است که سلامت شما را در معرض خطر قرار میدهد. همچنین، شیر غیر پاستوریزه ممکن است حاوی باکتری سالمونلا و دیگر باکتری های خطرناک باشد.

الکل:

مصرف الکل در دوران بارداری خطرناک است، به عنوان آن می تواند به نقص هنگام تولد منجر شود بهتر است کاملا از آن دوری کنید.

تخم مرغ خام:

تخم مرغ خام یا نیمه پخته بدون هیچ در طول ماه دوم بارداری، خطر عفونت سالمونلا را دارد. این باکتری برای شما و فرزندتان خطرناک است.

 گوشت های فرآوری شده:

اجتناب از تمام انواع گوشت فرآوری شده، مانند سوسیس و کالباس. هر نوع گوشتی که می خورید باید به خوبی پخته شده باشد تا  باکتری ها و دیگر میکروارگانیسم های مضر آن کشته شده باشد.

ماهی خام
اگر شما هوس ماهی کرده اید؛ باید پخته شده و ماهی باشد با سطح جیوه پایین.

گوشت پرندگان خام و نیم پز:

گوشت پرندگان میبایست کاملا پخته شود؛آب گوشت خام موجب تکثیر باکتری شده و شما را در معرض عفونت  قرار میدهد و سلامتی جنین را بخطر می اندازد.

مایع کیک
تعدادی زیادی از خانم ها علاقه دارند قبل اینکه مایع کیک داخل فر بگذارند از مایع کیک میچشند برای خانم های باردار اینکار ممنوع است مایع کیک بدلیل داشتن تخم مرغ خطر ابتلا عفونت سالمونلا را دارد.


مطالب مرتبط: