ممنوعیت های غذایی ماه سوم بارداری

غذاهای آماده

 از ماه سوم بارداری به بعد، مواد غذایی آمادهای مانند انواع همبرگرها، ساندویچ ها و پیتزاها نباید استفاده شوند. به خاطر این که این مواد غذایی در درجه اول ممکن است باعث مشکلات گوارشی شوند و در درجه دوم امکان دریافت زیاد مواد نگهدارنده و افزودنی موجود در این مواد غذایی میتواند در رشد و تکامل جنین اختلال ایجاد نماید.

 غذاهای دریایی

خانم های باردار به دلیل بالا بودن حجم فلزات سنگین در ماهیهای دریاهای آزاد، سعی نکنند از این ماهی ها در این دوران استفاده نمایند و هرگز تلاش نکنند که در این دوران از ماهی های جدید در رژیم غذایی خود استفاده نمایند.

 مواد غذایی کنسرو شده

در ماه سوم بارداری باید مواد غذایی کنسروی به عنوان مواد غذایی ممنوعه شناخته شوند. چون که این مواد غذایی دارای حجم بالایی از مواد غذایی نگهدارنده و افزودنی هستند که می توانند در رشد و تکامل جنین اختلال ایجاد نمایند.

 محصولات لبنی غیرپاسنوریزه

در کل مصرف لبنیات غیرپاستوریزه یا لبنیات سنتی در این ماه از بارداری توصیه نمیشوند. چون که احتمال بروز بیماریهای مرتبط با مصرف این محصولات مانند تب مالت بسیار بالا میباشد.

❗️توصیه مهم متخصصان تغذیه برای ماه سوم بارداری

توصیه مهم متخصصان تغذیه در این ماه به مادران باردار آن است که به هیچ عنوان در این ماه به سمت مصرف غذاهای آماده و یا غذاهای فرآیند شده که در داخل خود مواد نگهدارنده و افزودنی هستند، سوق پیدا نکنند و به جای آن از مواد غذایی تازه و طبیعی استفاده نمایند و از مصرف متعادل و متنوع مواد غذایی در رژیم غذایی خود غافل نشوند.


مطالب مرتبط: