ممنوعیت های غذایی ماه پنجم بارداری

نوشیدنی های گاز دار
نوشیدنی های گازدار حاوی کافئین، شکر و کالری ناسالم هستند. شما قطعا نمی خواهید کالری خود را از منابع اشتباه تامین کنید پس به آن نه بگویید؟ در عوض، مصرف آب میوه های تازه و آب لیمو توصیه میشود.

برخی میوه ها
میوه های استوایی حاوی ریز مغذی و فیبر هستند، موجب بهبود هضم میشوند. اما مصرف بیش از حد این میوه های گرمسیری در دوران بارداری کاملا اشتباه است. پاپایا، انار و آناناس موجب انقباضات رحمی در زنان باردار شده و  منجر به سقط جنین میشوند.

الکل
نوشیدن زیاد الکل در طول بارداری موجب نقص های مادرزادی در نوزاد شود.

سیگار
سیگار کشیدن اثبات شده است مانع  رشد کودک میشود و باعث ناهنجاریهای فیزیکی است. سیگار می تواند نوزاد را از اکسیژن محروم کند،مانع توسعه سیستم تنفسی کودک و باعث افزایش ضربان قلب میشود. ممکن است موجب سقط جنین و یا منجر به تولد نوزاد مرده شود.

کاهش مصرف کافئین
هر دو، چای و قهوه حاوی کافئین است. بنابراین، شما باید مصرف چای / قهوه خود را به حداکثر 2 فنجان در روز محدود کنند. مصرف کافئین در دوران باردای موجب بی قراری و بی خوابی در نوزادان پس از تولد می شود. متاسفانه، شکلات بیش از حد حاوی کافئین است و مقاومت در برابر مصرف آن سخت است.

مواد غذایی چرب
 شما باید از خوردن غذاهای چاق کننده و چیزهای کنسرو دوری کنید. افزایش وزن غیر طبیعی می تواند عوارض ناخواسته در طول دوره حاملگی شود.


مطالب مرتبط: