موهای صاف بدون استفاده از اتوی مو

 اگر هفته ای یک بار هم از اتوی مو استفاده میکنید، باز هم لازم است گاهی اوقات به موهایتان استراحت دهید و اتو را کنار بگذارید. بیگودیهای مو به شما این امکان را میدهند که بدون اینکه نگران سوختن موهایتان باشید، آنها را کاملا صاف کنید. بطوریکه انگار در آرایشگاه صاف شدهاند! اما چگونه باید اینکار را انجام دهیم؟

قدم 1: موهایتان را با یک شامپوی صاف کنندهی مو بشویید و کاملا آبکشی کنید. شامپوهای حاوی کراتین و روغن آرگان بهترین نوع شامپو هستند، زیرا کوتیکولهای مو را برای یک سبک موی با دوام، تقویت و صاف نگاه میدارد.

قدم 2: روی موهایتان از ریشه تا نوک، یک نرم کنندهی قوی بمالید و بگذارید برای ۵ دقیقه بماند. سپس کاملا موهایتان را آبکشی کنید. محصولی را انتخاب کنید که بر پایهی روغن ساخته شده باشد تا جلوی رطوبت را بگیرد.

قدم 3: از یک حولهی میکروفایبر استفاده کنید و به آرامی موهایتان را با آن فشار دهید تا رطوبتش گرفته شود. این کار بدون اینکه حالت خشکی ایجاد کند، رطوبت اضافی مو را میگیرد.

قدم 4: به اندازهی یک سکه سرم ضد وز را از وسط تا انتهای موهایتان بمالید.
قدم 5: موهایتان را از سمت ریشه به نوک با یک شانه دندانه درشت شانه کنید تا گرههای مو باز شوند و مواد آرایشی بطور یکسان در همه جای مو پخش شود.

قدم 6: یک بخش 5 سانتی از موهایتان را جدا کنید، یک بیگودی درشت را در انتهای مو قرار دهید و آنرا بسمت پوست سر بپیچید. برای صاف شدن بهتر از بیگودی های ۵ تا ۸ سانتی استفاده کنید.

قدم 7: اگر لازم است، برای نگه داشتن بیگودی روی سرتان از یک گیرهی مو استفاده کنید. موهای ضخیمتر برای ثابت ماندن، اغلب به گیره نیاز دارند.

قدم 8: تمام موها را با بیگودی بپیچید. از تقسیم بندیهای ۵ سانتی استفاده کنید.

قدم 9: اجازه دهید موهایتان در معرض هوا کاملا خشک شود. توجه داشته باشید برای اینکه مو کاملا صاف شود، باید بگذارید تا تمام رطوبت مو تبخیر شود.

قدم 10: وقتی که مو خشک شد، بیگودیها را باز کنید. مو را به آرامی با برسی که از الیاف طبیعی ساخته شده است شانه کنید تا صاف و درخشانتر شود.

قدم 11: یک قوطی اسپری ضد رطوبت را در فاصله ۲۵ سانتیمتری از سرتان قرار دهید و موهایتان را از ریشه تا نوک با آن بپوشانید تا حالت مو حفظ شود.

هشدار
استفادهی روزانه از سشوار و اتوی مو برای صاف کردن مو، سرانجام باعث آسیب دیدن مو میشود. علاوه بر این همیشه قبل از سشوار کشیدن از یک اسپری محافظت در برابر حرارت استفاده کنید.

نکات
موهای ضخیم، دیرتر از موهای نازک خشک میشوند. در این موارد برای صرفه جویی در وقت، آرایش مویتان را در شب انجام دهید. برای سرعت بخشیدن به فرایند خشک شدن موها، قبل از پیچیدن بیگودی، ریشهی موهایتان را به آرامی با نوک انگشتان بلند کنید.
مطالب مرتبط: