امروزه به علت وضع بد اقتصادی بیشتر مادرها شاغل بوده و نمیتوانند از فرزند دلبند خود نگهداری کنند.لذا باید کودکانشان را در مهد ها بگذارند.برای حل این مشکل نیز مهدکودک ها دایر شدند تا علاوه بر نگهداری از کودکان ، مهارت های فردی و اجتماعی گوناگونی نیز به کودکان آموخته شود . اما برای آنکه مهد کودک ها کیفیت خدمات خود را به اولیا نشان دهند چه راهی پیش رو دارند ؟ طراحی سایت ، روشی بسیار مناسب برای معرفی خدمات یک مهد کودک است . چرا که در طراحی سایت مهد کودک می توان از تصاویر ، متون و حتی صوت و تصویر استفاده نمود . در ادامه شما را با مزایای طراحی سایت مهد کوددک و آنچه باد در این نوع طراحی سایت مد نظر قرار داده شود آشنا می کنم .
فواید طراحی سایت برای مهدکودک:
یکی از فوایدی که طراحی سایت مهدکودک دارد ، نمایش آنلاین وضعیت کودکان به اولیا می باشد ! بسیاری از مهدکودک ها دارای دوربین های مداربسته هستند و با ارائه شناسه کاربری و رمز عبور به اولیا ، امکان مشاهده فرزندان در ساعات حضور در مهد را به اولیا می دهند .
یکی دیگر از امکاناتی که با طراحی سایت مهدکودک در اختیار مسئول مهد و اولیا قرار می گیرد ، امکان تمدید یا ثبت نام کودک به صورت آنلاین و پرداخت وجه ثبت نام از راه دور است .
از دیگر مزایای طراحی سایت مهدکودک ،نمایش ویژگی ها و امکانات مهد کودک در قالب عکس و فیلم است .
همچنین می توان فیلم سرودها و نمایش های بچه ها در مراسم مختلف را روی سایت قرار داد یا آنکه صدای بچه ها را وقتی نظر خود را درباره مهد خود می گویند در سایت مهد کودک گذاشت .
این امکان وجود دارد که تصاویر اتاق بازی ، خوابگاه ، سالن غذا خوری  و… را در سایت قرار داد تا اولیا از محیطی که فرزندشان در آن نگهداری می شوند اطلاع یابند .
صفحات و امکاناتی که لازم است در هنگام طراحی سایت مهد کودک ها ایجاد شوند به شرح زیر است :
۱) معرفی مربیان همراه با سوابق و مدارک تحصیلی و ترجیحا تصویر کارت مربیگری
۲) برنامه غذایی برای ناهار در هر روز هفته
۳) اسلایدشو جهت درج تصاویر اتاق های مختلف مهد کودک
۴) سامانه پرداخت اینترنتی با درگاه های چند بانک مطرح
۵) برنامه های درسی و کلاسی
در تهران به دلیل ازدیاد جمعیت بیش از پانصد مهدکودک وجود دارد والدین برای مطلع شدن از مهدکودک مناسب مجبورند به سایت مهد کودک های تهران سر بزنند و اطلاعات را در سایت جمع آوری کنند. 

مطالب مرتبط: