نوزادی دوران شیرین یک کودک است که به سرعت در حال گذر است بنابراین با چند تکنیک می توان این روزهارا طلایی تر کرد. چگونه مادرخلاقی باشیم
کانگورو شوید درست مثل کانگوروها فرزندتان را روی شکم بگیرید و حتی با او تماس پوستی برقرار کنید. این کار به بهبود وضعیت تنفسی نوزاد و منظم شدن ضربان قلبش هم کمک میکند.
سالن مد راه بیندازید هر بار که لباس تازهای تن بچهها میکنید احتمالا توی دلتان قند آب میشود. هیچ عیبی ندارد اگر سالن مد دو نفرهتان را راه بیندازید و چشمهایتان را با دیدن فسقلی و لباسهای رنگارنگش نوازش دهید.

چگونه مادرخلاقی باشیم
خاطرات را ثبت کنید بچهها خیلی زود بزرگ میشوند و به ویژه سال اول تولدشان به سرعت برق و باد میگذرد.در ثبت رفتارهایشان کوتاهی نفرمایید لطفا! میتوانید بعدا که بزرگتر شد این خاطرهها را ذره ذره رو کنید و بخشی از آنها را برای روز ازدواجش کنار بگذارید. فقط حتما حتما به حریم شخصیاش احترام بگذارید و آنها را یکراست روانه شبکههای اجتماعی نکنید. 
اسباب بازی محبوبش را بشناسید نسبت به اسباببازیهای مورد علاقه فرزندتان کنجکاوی به خرج دهید و هر بار که قرار است او را به گردش یا مهمانی ببرید یک یا دو عدد از این اسباببازیها را همراهتان ببرید. 
صدای عروسکهایش شوید برای سرگرم کردن بچهها، چند عروسک بند انگشتی و خلاقیت مادرانه اتفاق خوبی است. برای هر شخصیت صدایتان را عوض کنید و از دیدن چشمهای متعجب کوچولو شاد شوید.
قرار دو نفره بگذارید هر وقت که احساس کردید دنیا برایتان تنگ شده و برای خودتان وقت ندارید، فرزندتان را توی کالسکه بگذارید و سر قرار بروید، قراری که میتوانید فقط خودتان دو تا در آن حضور داشته باشید. سر زدن به باغ وحش یا حتی نزدیکترین کافیشاپ که سیگار کشیدن در آن ممنوع است، ایدههای خوبی به نظر میرسند.
لقب مخفیانه انتخاب کنید یک راز مادر و فرزندی داشته باشید و او را با لقبی که دوست دارید صدا بزنید، پرنسس کوچولو، آقای رئیس و غیره میتوانند به شما ایده بدهند.


عکسهای بچگی را با هم جور کنید جلوی دست آوردن عکسهای قدیمی خودتان و پیدا کردن شباهتهایی که با فرزندتان دارید یکی از بهترین کارهایی است که احساس تعلق خاطر به او را بیشتر میکند.
از غذا خوردنش لذت ببرید اولین روزهایی که به تنهایی غذا خوردن را یاد میگیرد، رد لکههای غذا را از میز تا سقف میشود دنبال کرد. به جای حرص و جوش خوردن از کثیفیهایی که فسقلی ایجاد کرده، به قیافهاش و حرکاتش موقع غذا خوردن دقت کنید و کیف کنید. چگونه مادرخلاقی باشیم


ملیجک شخصی شوید برای هیچ چیز و هیچ عکس ادا درنیاورید جز برای فسقلیای که خیره به زبان درازی شما و دالی موشه مانده است. هر کاری توانستید بکنید و منتظر باشید قلبتان با شنیدن صدای خندهاش تند بزند.
ماساژش بدهید ماساژ دادن هم باعث بهبود رشد کودک میشود و هم به بهبود وضعیت عاطفی بین شما کمک میکند. مطمئن باشید با دیدن ذوق زدگی او موقع ماساژ گرفتن، احساس رضایت و شادی میکنید.
مطالب مرتبط: