*مواد لازم :
-کدوی خورشتی : 6 عدد متوسط
-بادنجان قلمی : 6 عدد متوسط
-روغن زیتون : 2 قاشق سوپ خوری
-پیاز خرد شده :: 1 عدد متوسط
-سیر خرد شده : 1 عدد متوسط
-گوشت چرخ کرده : 400 گرم
-گوجه فرنگی رنده شده : 200 گرم
-رب گوجه فرنگی :: یک چهارم لیوان
-آب گوشت : 250 میلی لیتر
-برنج : 65 گرم
-جعفری خرد شده : 2 قاشق سوپ خوری
-پنیر پیتزا رنده شده : 40 گرم
-نمک و فلفل :: به مقدار کافی
*مواد لازم برای سس :
-کره ی پاستوریزه :: 30 گرم
-آرد :: یک و نیم قاشق سوپ خوری
-شیر پاستوریزه :: 1 لیوان
-تخم مرغ :: 1 عدد
-جوز هندی رنده شده : کمی

*طرز تهیه :

بادنجان و کدو را از طول نصف کنید. داخل آن را با قاشق خالی کنید. بادنجان وکدویی را که با قاشق درآورده اید، به طور کامل ساطوری کنید. روغن را داغ کرده ، سیر و پیاز را به روغن اضافه کنید تا نرم شود. سپس گوشت چرخ کرده را به آن بیفزایید تا قهوه ای شود. بادنجان و کدوی ساطوری شده و گوجه فرنگی رنده شده را بیفزایید. رب گوجه را در آب گوشت حل کنید ، سپس به بقیه مواد بیفزایید. برنج راهم مخلوط کنید. مواد را روی حرارت بگذارید تا بدون در به مدت 15 دقیقه بماند تا غلظت بگیرد و برنج نرم شود. جعفری ، نمک و فلفل را نیز بیفزایید. سپس با این مواد ، داخل کدو و بادنجان را پر کنید. کمی از سس آماده شده روی مواد بریزید و سپس با پنیر رنده شده روی آن را بپوشانید و در فر 180 درجه ی سانتیگراد ( 350 درجه ی فارنهایت ) به مدت حدود 35 دقیقه بپزید تا روی سبزیجات طلایی شود.
*طرز تهیه سس :
کره را روی حرارت ذوب کنید. آرد را اضافه کرده و به هم بزنید، سپس بگذارید تا کمی بماند و بوی خامی آرد از بین برود. پس از آن شیر را کم کم اضافه کرده و روی حرارت هم بزنید تا غلظت بگیرد. آنگاه پس از این که سس سرد شد، تخم مرغ و جوز هندی را بیفزایید و هم بزنید تا به طور کامل به صورت یکنواخت در بیاید.
*نکات تغذیه ای :
این غذا را می توانید با نان یا برنج میل کنید. بادنجان دارای خواص مفیدی است و در احادیث نیز بر خوردن آن تأکید شده است.مطالب مرتبط: