این کوکی های ساده و خوشمزه رو که از شیوا جونم یاد گرفتم واسه پرستار پسرم درست کردم و براشون بردم...واقعا نرم و پوک و خوشمزه بود....از شیوا جونم تشکر می کنم واسه دستور این کوکی های راحت و عالی

مواد لازم:

آردالک شده: 2 پ

شکر: یک و نیم پ

روغن مایع: سه چهارم پ

شیر: سه چهارم پ

تخم مرغ: 3 تا

بیکینگ پودر: 1 ق م سر صاف

وانیل: یک چهارم ق چ

زعفران یا کاکائو یا رنگ خوراکی: دلخواه

طرز پخت:

یعنی از این راحت تر نمیشه، همه مواد رو ریختم توی ظرف جادار و هم زدم، ساندویج میکر رو زدم به برق و درش رو باز گذاشتم. یه قسمت از موادم رو زعفرون حل شده غلیظ اضافه کردم. می تونیم از پور کاکائو یا رنگ خوراکی استفاده کنین یا کلا ساده درست کنین. بعد شبکه های ساندویج میکر رو چرب کردم با روغن و 1 قاشق غذاخوری از مایه کیک رو توی هر شبکه ریختم، اگه بخواین مثه ما هنر خرج کنین و دو رنگ درست کنین باید همسر باذوقی داشته باشین که همزمان با شما توی شبکه رو پر کنه...یعنی هر رنگ رو به اندازه نصف قاشق بر میداریم و با هم و از دو گوشه می ریزیم!

بعد هم درش رو می بندیم و طبق روش کار با دستگاهتون می تونین مطمئن بشین که پخته...روش هم من جند تا خلال پیته و مغز گردو و شکلات چیپسی ریختم، انتظار تغییر رنگ روی کوکی هاتون رو نداشته باشین. 5 دقیقه حدودا برای هر سری کافیه. حدود 30 و خرده ای کوکی خوشمزه و بی دردسر با این مقدار مواد داشت، که چند تاش رو با چای خوردیم و بقیه شو بردیم برای پرستار پسرم که برامون کباب داده بود.
مطالب مرتبط: