ممکن است در محیط های شلوغ کودکمان واکنش از خودش نشان دهد. اگر در محیط فروشگاه یا جاهای پر ازدحام کلافه شده و جیغ و داد میکند سریعا محیط را ترک کنید.
تا او کم کم به شلوغی و جمعیت محیط عادت کند. شاید هم گرسنه و تشنه شده و لازم است کمی بیسکویت و یا آب به او بدهید تا دیگر جیغ نزند. اگر هم فکر میکنید کمی خسته شده با آرامش به او نشان دهید که احساس او را درک میکنید.

به او بگویید میدانم که دلت میخواهد زود به خانه برویم اما باید چند دقیقه دیگر هم صبر کنی تا خریدمان تمام شود. دیگر چیزی نمانده. همین حرف آرامش بخش میتواند او را آرام کرده و در ضمن به ا و یاد بدهد که چطور باید هنگام خستگی و سختی احساسات خود را کنترل کند.‏

خستگی کودک، اگر کودکتان جیغ و داد میکند تا برایش یک اسباب بازی، کیک یا شکلات بخرید؛ تا زمانی که جیغ و داد میزند آن را به او ندهید. این کار تنها باعث میشود که او همیشه برای رسیدن به خواسته اش روش جیغ و داد را برگزیند.

میتوانید به او وعده بدهید که اگر در طول خرید آرام باشد، در منزل کیک دلخواهش را به او خواهید داد و یا به او اجازه خواهید دادکه یک خرید کوچک هم به دلخواه خودش داشته باشد. یادتان باشد اگر کیک را به محض آرام شدن به او بدهید فراموش خواهد کرد که برای به دست آوردنش چه کرده و آنوقت دوباره جیغ و داد دوباره را برای یک خواسته دیگر از سر میگیرد.


مطالب مرتبط: