کیک شیفون

کیک شیفون
 کیک شیفون یه کیک خیلی سبک، با بافت اسفنجی و نرمه که میتونه به عنوان پایه خیلی از کیکها استفاده بشه و میتونید هر نوع طعم دهنده ای که دوست داشتین با توجه به ذائقه خودتون بهش اضافه کنید، مثل اسانس یا رنده پوست پرتقال، اسانس موز و آناناس، دارچین و سیب، کشمش و گردو و خلاصه هر نوع خلاقیتی که دوست داشتین میتونین با این کیک انجام بدین. این کیک برای خامه کشی هم بافت مناسبی داره..... مواد لازم:
تخم مرغ 4عدد
شکر 1پیمانه سرخالی
آرد 1و1/2 پیمانه
آب جوش یا شیر  ¼ پیمانه(من خودم همیشه از شیر استفاده میکنم)
روغن مایع ¼ پیمانه(مخلوط آب و روغن باید بشه ½ پیمانه که سعی کنید روغنش یکمی بیشتر باشه یعنی یه کوچولو آب یا شیر رو کمتر از ¼ پیمانه روغن بریزین)
بکینگ پودر 1 ق چ سرپر
نمک یک پنس
وانیل 1 ق چ

کیک شیفون

طرز تهیه:
آرد، بکینگ پودر و نمک رو با هم مخلوط کنید و سه بار الک کنید. سفیده و زرده تخم مرغ رو جدا کنید و با همزن بزنید تا سفیده کف کنه و کمی پفکی بشه بعد نصف شکر رو کم کم بهش اضافه کنید و با همزن بزنید تا سفیده کاملا پفکی و سفت بشه. زرده و باقیمونده شکر و وانیل با همزن بزنید تا زرده کرم رنگ و کشدار بشه. بعد شیر رو به زرده اضافه کنید و کمی از مخلوط آرد رو به زرده ها اضافه کنید و مواد رو بهم بزنید تا یکدست بشه بعد روغن رو اضافه کنید و بقیه آرد رو بهش اضافه کنید و مواد رو فقط در حدی که با هم مخلوط بشن بهم بزنید بعد سفیده رو به مواد اضافه کنید و با لیسک مواد رو بهم بزنید. مواد رو تو قالب 20 سانتی که از قبل چرب کردین و کاغذ روغنی انداختین بریزید و چند تا ضربه به قالب بزنید تا حبابهای هوا داخل خمیر خارج بشه. بعد قالب رو توی فری که از قبل با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کردین بذارید یک ساعت تا 1:15 دقیقه بمونه(البته وقتی روی کیکتون طلایی قهوه ای شد با فرو بردن خلال دندون تو مرکز کیک از پخت کیک مطمئن بشید) بعد فر رو خاموش کنید و بذارید قالب 5دقیقه دیگه تو فر خاموش بمونه بعد قالب رو از فر در بیارید و کیک رو روی توری مشبک منتقل کنید و بذارید کاملا خنک بشه. برای اینکه کیکتون در حین سرد شدن خشک نشه میتونید روی کیک یه دستمال نخی بندازید

مطالب مرتبط: