کیک هویج خوشمزه

هویج نوعی میوه با خواص بی نظیر و مفید برای بدن است. با هویج می توان دسر ها و پیش غذاهای بسیار خوشمزه را طبخ کرد که حلوای هویج یکی از این نوع دسرها است. در ادامه مطلب روش پخت کیک هویج را مشاهده خواهید کرد.

طرز تهیه کیک هویج خوش طعم و خوشمزه

مواد لازم

شکر : ۱ لیوان
آرد : ۱.۵ لیوان
تخم مرغ : ۴ عدد
هویج رنده شده : ۲ عدد
روغن مایع : ۳/۴ لیوان وانیل : ۱/۴ قاشق چای خوری
دارچین : ۲ قاشق چای خوری
 بکینگ پودر : ۱.۵ قاشق چای خوری
 مغز گردو : نصف پیمانه
نمک : ۱/۸ قاشق چای خوری


در طرز تهیه کیک هویج ابتدا در ظرفی مناسب تخم مرغ ها را با شکر و وانیل مخلوط کنید و با کمک همزن آن ها را به خوبی هم بزنید.

مایه کیک هویج

بعد از اینکه مخلوط این مواد تغییر رنگ دادند روغن را به آن ها اضافه کنید.

کیک هویج گردویی

در مرحله بعدی آرد الک شده را به همراه بکینگ پودر و نمک به مایه کیک به تدریج اضافه کنید. بعد از اینکه آرد با بقیه مواد کیک به خوبی مخلوط شد گردوی خرد شده و هویج های رنده شده را به مخلوط مواد اضافه کنید و به صورت دورانی مواد کیک را به خوبی باهم مخلوط کنید تا مایه ای یکدست بوجود آید.

روش طبخ کیک هویج آموزش مرحله به مرحله کیک هویج ته قالب فر و اطراف قالب فر را به خوبی چرب کنید و سپس قالب فر را با مقداری آرد بپوشانید و مایه کیک را در درون قالب فر بریزید و قالب فر را به مدت ۴۵ دقیقه در فر با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید.توجه داشته باشید که فر را از قبل به خوبی با دمای ۱۸۰ درجه گرم کنید.

مایه کیک هویج در قالب فر

برای این که مطمئن شوید کیک به طور کامل پخته است یک خلال دندان و یا چوب کبریت در کیک هویج فرو کنید اگر از مایه کیک به خلال دندان نچسبید کیک آماده است.

بعد از کیک به طور کامل پخته شود آن را از فر بیرون آورید تا خنک شود سپس کیک را در ظرف مناسبی قرار دهید و می توانید کیک را به کمک خامه و با کمک روش های تزیین کیک به زیبایی تزیین کنید. امیدواریم از طرز تهیه این کیک خوشمزه لذت کافی راببرید و لحظات شاد و خوبی را در کنار خانواده خود سپری کنید. نوش جان

مطالب مرتبط: