کاهش سطح قند خون با این گیاه مفید

گل ختمی چینی با ذخیره حساسیت سلولهای انسولین به کاهش سطح قندخون در موشهای دیابتی کمک میکند.دم کرده ریشه این گیاه تب را پایین می آورد،قند خون را تنظیم می کند.برای دفع سنگ کلیه موثر است.

 گروهی از متخصصان هندی به بررسی مواد شیمیایی طبیعی گرفته شده از گونه خاصی ختمی چینی پرداختهاند که به دلیل خواص درمانیاش شناخته شده و میتواند فاکتور درمانی بهتر و جدیدی برای مبتلایان به دیابت تولید کند.
دیابت نوع 2 که توسط پزشکان جهان به قاتل خاموش شناخته شده جزء بیماریهای اصلی غیرقابل واگیر به حساب میآید و موجب میشود تعداد قابل توجهی از مردم دنیا بر اثر ابتلا به آنجان خود را از دست بدهند.
به گفته پزشکان در دیابت نوع 1 انسولین که هورمون تجزیهکننده گلوکز در بدن است به میزان کافی تولید نمیشود در حالی که در دیابت نوع 2 انسولین کافی تولید میشود اما به درستی قادر به انجام فعالیتهای طبیعی خود نیست. متخصصان معتقدند «فرولیک اسید» تهیه شده از برگهای این گیاه این امکان را دارد تا در درمان مبتلایان به دیابت کارایی بیشتری داشته باشد.
به گزارش خلیج تایمز، در نتایج این مطالعه آمده است «فرولیک اسید» میتواند در بهبود سطح گلوکز خون موشهای دیابتی طی دورهای 15 روزه تاثیر بگذارد.
مطالب مرتبط: